ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne dają szkołom moc! Rusza wspólny projekt społeczny PSE i fundacji Odyseja Umysłu
08.10.2019r. 12:15

Innowacyjne myślenie, współpraca w zespole, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów - te i inne kompetencje będą mogli rozwinąć uczniowie szkół z gmin, w których swoją działalność prowadzą Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Będzie to możliwe dzięki zaangażowaniu operatora systemu przesyłowego w organizację międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyseja Umysłu.

Pierwszym etapem współpracy PSE i fundacji Odyseja Umysłu jest organizacja bezpłatnych szkoleń z prowadzenia zajęć rozwijających kreatywność u uczniów i jednocześnie przygotowujących ich do udziału w tegorocznej edycji konkursu. W trakcie specjalnych trzydniowych warsztatów poznają zagadnienia takie jak rola wychowawcza i obowiązki trenera drużyny, integracja zespołu zadaniowego i moderacja jego pracy. Warsztaty są organizowane w gminach, na terenie których PSE prowadzą inwestycje w województwach mazowieckim, dolnośląskim, lubelskim oraz wielkopolskim. Po ukończeniu szkoleń nauczyciele będą mogli stworzyć kilkuosobowe drużyny uczniów, które w marcu przyszłego roku wezmą udział w eliminacjach regionalnych konkursu w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Koszty rejestracji drużyn pokrywają PSE.

- Zależy nam na wdrażaniu długotrwałych projektów społecznych, które przyczynią się do rozwoju regionów i społeczności lokalnych - naszych bezpośrednich sąsiadów. Współpraca z fundacją Odyseja Umysłu i promowanie wielokierunkowego kształcenia młodych ludzi wpisuje się w takie założenia. Dzięki temu partnerstwu uczniowie będą mogli dowiedzieć się, jak praktycznie zastosować zdobywaną oraz nabyć umiejętności przydatne w dorosłym życiu - mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzecznik prasowy PSE SA.

Odysejowa podróż

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest rozwój zdolności twórczych u młodych ludzi na wszystkich etapach kształcenia. Ma on formę konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczestnicy pracują w kilkuosobowych drużynach pod okiem przeszkolonego trenera (nauczyciela). Samodzielnie rozwiązują jedno wybrane przez siebie zadanie projektowe, tzw. problem długoterminowy. Każdy problem odwołuje się do innego rodzaju umiejętności, talentów i zainteresowań. "Odyseusze" ćwiczą też twórcze rozwiązywanie tzw. problemów spontanicznych, zaskakujących swoją treścią w ostatniej chwili i wymagających szybkiego myślenia. Efekty swojej pracy uczestnicy prezentują później przed sędziami i publicznością podczas konkursów.

Krajowa edycja zmagań składa się z dwóch etapów: eliminacji regionalnych organizowanych w sześciu miastach oraz finału ogólnopolskiego. Zwycięskie drużyny zyskują prawo do reprezentowania naszego kraju podczas finałów światowych w Stanach Zjednoczonych. Z biegiem lat Odyseusze znad Wisły weszli do ścisłej globalnej czołówki. Do tej pory drużyny z Polski 40 razy zdobyły Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata, 29 razy sięgnęły po srebrne medale, 20 razy - po medale brązowe, 12 razy po Nagrodę Ranatra Fusca za "Wybitną Kreatywność" i trzy razy po Nagrodę Omera za "Postawę Fair-Play".

Moc doświadczeń od PSE

Tegoroczna odsłona Odysei Umysłu obejmie swoim zasięgiem placówki prowadzące działalność na terenach realizacji projektów inwestycyjnych PSE:
  • budowy linii 400 kV pomiędzy aglomeracją warszawską a Siedlcami;
  • budowy linii 400 kV relacji Kozienice-Miłosna;
  • budowy linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa;
  • budowy linii 400 kV relacji Mikułowa-Świebodzice;
  • budowy linii 400 kV relacji Baczyna-Plewiska.
Projekty te są częścią programu inwestycyjnego o wartości około 13 miliardów zł. Wszystkie przedsięwzięcia inwestycyjne ukierunkowane są na sprawną i niezawodną pracę infrastruktury przesyłowej, nawet w przypadku wyłączenia czy uszkodzenia jej niektórych elementów. Program uwzględnia zarówno modernizację obecnie istniejącej infrastruktury, jak również budowę nowych linii czy stacji elektroenergetycznych.W rezultacie w ciągu najbliższych kilku lat PSE zbudują ponad 2100 km nowych sieci najwyższych napięć i zmodernizują ponad 1800 km już istniejących linii. Powstanie również siedem nowych stacji, a kolejnych 77 zostanie rozbudowanych lub zmodernizowanych.

Więcej informacji o konkursie oraz działalności jego partnera głównego dostępnych jest na stronach odyseja.org oraz raport.pse.pl.
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE