ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKN Orlen mecenasem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2020
08.10.2019r. 12:48

Już jutro koncertem w Tokio zainaugurowany zostanie cykl wydarzeń promujących 18. edycję Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie, o blisko 100-letniej tradycji, odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie na jesieni przyszłego roku. Poprzedzające go recitale i konferencje prasowe będą mieć miejsce w sześciu krajach na trzech kontynentach. PKN Orlen jest wyłącznym mecenasem projektu.

W koncertach i konferencjach w Tokio, Szanghaju, Pekinie, Seulu, Londynie, Paryżu i Rzymie udział wezmą wybitni pianiści - m.in. laureaci i uczestnicy poprzednich edycji, którzy zaistnieli na światowych scenach właśnie dzięki Konkursowi Chopinowskiemu. W trakcie prezentowane będą nie tylko informacje o Konkursie, ale również o jego historii i idei.

PKN Orlen, będąc jedną z czołowych polskich marek działających na skalę globalną, aktywnie angażuje się w promocję pozytywnego wizerunku naszego kraju za granicą. Objęcie mecenatem Konkursu Chopinowskiego doskonale wpisuje się w te działania. Bezsprzecznie konkurs ma wymiar globalny - uczestnicy pochodzą z 45 krajów, a transmisje z jego przebiegu śledzone są na całym świecie. To współpraca korzystna dla wszystkich. Zaangażowanie w projekt o światowej renomie kreuje rozpoznawalność naszej marki, a przedsięwzięcie zyskuje pewne źródło finansowania, niezbędne dla rozwoju kultury - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w ważne dla historii i kultury polskiej projekty oraz wydarzenia o znaczeniu narodowym. Koncern jest wyłącznym mecenasem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, jednego z najważniejszych popularyzatorów dorobku wybitnego pianisty. W ramach współpracy zrealizowano wiele przedsięwzięć - Międzynarodowy Festiwal "Chopin i Jego Europa", koncerty upamiętniające rocznicę urodzin i śmierci kompozytora, a także Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina na Instrumentach Historycznych. W ramach współpracy PKN Orlen dofinansował także zakup rękopisów Fryderyka Chopina, które wzbogaciły zbiory Muzeum Chopina w Warszawie i przeznaczył środki na rekonstrukcję historycznych fortepianów, na których grał Fryderyk Chopin.

Organizatorem cyklu koncertów i konferencji jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przedsięwzięcie zaangażowane jest także Ministerstwo Spraw Zagranicznych, polskie placówki dyplomatyczne, instytuty kultury, organizacje polonijne oraz ośrodki życia muzycznego z poszczególnych krajów.

Szczegółowe informacje na temat działań promujących Konkurs Chopinowski znajdują się na stronie chopin2020.pl.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE