ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hurka: założenie biur handlowych PGNiG w strategicznych miejscach na świecie jest kwestią czasu
08.10.2019r. 14:25

- 75 procent LNG na świecie jest kupowane przez klientów azjatyckich - Korea, Tajwan itd. Wszystko to kwestia ceny. Pewnego dnia nasze biura pojawią się w Singapurze - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Olgierd Hurka, dyrektor departamentu LNG w Oddziale Obrotu Hurtowego, podczas panelu na Kongresie 590.

- Naszą strategią od początku było doprowadzenie do sytuacji, w której moglibyśmy optymalizować nasz portfel. Liczymy na FSRU (Floating Storage and Regasification Unit - przyp. red.) za kilka lat. Żeby móc optymalizować trzeba być "nieco długim", czyli mieć nadwyżki. W narracji publicznej pojawia się wielokrotnie, że PGNiG rezygnuje z kontraktu jamalskiego i zawiera amerykańskie umowy na drogie LNG. Nie jest to prawda - powiedział.

- Jesteśmy wpięci do systemu europejskiego gazu, bez względu na cenę surowca. Proszę zobaczyć jak wygląda nasz segment obrotu i magazynowania. Jest to efekt dywersyfikacji, polskie przedsiębiorstwa i klienci nie odczują tego w cenie gazu - mówił Olgierd Hurka o negatywnych skutkach kontraktu jamalskiego.
Dyrektor przyznał, że założenie biur handlowych PGNiG w strategicznych miejscach na świecie jest kwestią czasu. - 75 procent LNG na świecie jest kupowane przez klientów azjatyckich: Korea, Tajwan itd. Wszystko to kwestia ceny. Handel LNG na rynku spotowym opiera się na zasadzie netbacku. Nasz londyński zespół to team międzynarodowy. Inne biura pewnie któregoś dnia pojawią się na przykład w Singapurze. Jest to miejsce kluczowe, podobnie jak między innymi Londyn - zdradził cytowany przez BiznesAlert.pl Hurka.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: prostak 09.10.2019r. 16:33
a co z neutralnością energetyczną?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE