ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejnych tysiąc piecyków gazowych zniknie w Krakowie dzięki programowi "Ciepła woda bez piecyka"
08.10.2019r. 16:31

PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Widok" podpisały umowę kompleksową, która umożliwi doprowadzenie centralnej ciepłej wody użytkowej do niemal tysiąca mieszkań. Do 2023 ponad 2000 mieszkańców zrezygnuje z piecyków gazowych. Planowana moc przyłączeniowa wyniesie 1,6 MWt.

- PGE Energia Ciepła od wielu lat działa na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców m.in. poprzez rozwój programu "Ciepło woda bez piecyka", w ramach którego dofinansowuje wykonanie instalacji wewnątrz budynków - mówi Mariusz Michałek, Dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie.

- Woda płynąca z kranu, podgrzewana ciepłem systemowym jest komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem dla budynków położonych w obszarze zasilania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Do niedawna była standardem tylko dla nowych budynków wielorodzinnych. Teraz ta usługa w większym zakresie jest dostępna na starszych osiedlach i coraz bardziej zyskuje na popularności, właśnie dzięki rozwojowi Programu - mówi Marian Łyko, Prezes Zarządu MPEC.
- Zależy nam, aby każdy mieszkaniec spółdzielni czuł się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o kompleksowym przystąpieniu do programu "Ciepła woda bez piecyka". Nie ma bowiem sprawy nadrzędnej nad zdrowie nasze i naszych bliskich. Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele wypadków związanych z zatruciami tlenkiem węgla cały czas odnotowuje się w Krakowie to likwidacja piecyków gazowych w naszych zasobach wydaje się oczywista - mówi Bogdan Pawela, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Widok".

Program "Ciepła woda bez piecyka" jest inicjatywą realizowaną przez Partnerów Programu "Ciepło dla Krakowa" już od 15 lat. Dzięki podjętym działaniom, w latach 2004-2018, w ponad 870 budynkach na terenie Krakowa i Skawiny wyeliminowano ponad 37 tys. piecyków gazowych. W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie i elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podpisali umowy kompleksowe z pięcioma spółdzielniami, dzięki temu na przestrzeni najbliższych lat zostaną zlikwidowane piecyki gazowe w kolejnych 135 budynkach.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE