ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Taurona: nie ma powodów do przewidywania drastycznych zwyżek cen energii
09.10.2019r. 06:20

Między innymi na temat cen energii elektrycznej w przyszłym roku oraz przyszłego miksu energetycznego Taurona i trudnej sytuacji segmentu wydobycia, z prezesem Filipem Grzegorczykiem rozmawiał "Parkiet".

Tematem rozmowy były między innymi ceny energii elektrycznej dla odbiorców w przyszłym roku. W ocenie prezes Taurona, straszenie dramatycznymi podwyżkami cen energii elektrycznej jest nieuczciwe. Jak zaznaczył, obecna kontraktacja na przyszłe lata nie daje powodów do przewidywania drastycznych zwyżek cen.

"Parkiet" poruszył również w rozmowie z prezesem Grzegorczykiem temat cen akcji grup energetycznych na GPW, przywołując opinie analityków, którzy oceniają, że są one niedoszacowane. Prezes Taurona przychylił się do tej opinii i ocenił, że wyniki energetyki są kompletnie nieskorelowane z pesymizmem inwestorów. Wśród przyczyn tego stanu rzeczy wymienił między innymi czynniki regulacyjne, charakterystykę aktywów, a także podejścia instytucji finansowych, które próbują wycofać się z finansowania określonych przedsięwzięć.
Gazeta giełdy zapytała również o plany Taurona, aby do 2030 roku w miksie energetycznym grupy 66 proc. energii pochodziło z OZE. Prezes Grzegorczyk podkreślił, że nie jest to wartość wzięta z Księżyca, a realizacja planu jest uzależniona od gwarancji politycznej, której obecnie udziela Ministerstwo Energii.

"Parkiet" zapytał również szefa Taurona o trudną sytuację w segmencie wydobycia. Prezes podkreślił, że u podstaw problemów leżą zaszłości, między innymi spóźniona o kilka lata decyzja o budowie szybu "Grzegorz", z którego węgiel ma trafiać do nowego bloku w Jaworznie, a także rabunkowa gospodarka w kopalniach, która objawiała się brakiem prowadzenia robót przygotowawczych pod kolejne ściany. Jak podkreślił prezes Grzegorczyk, poprawy w segmencie wydobycia będzie można oczekiwać po zakończeniu inwestycji, których efektem będzie uruchomienie poziomu 800 w kopalni Janina, rewitalizacja kopalni Brzeszcze oraz nowy szyb dla Jaworzna.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Jacek Walski 09.10.2019r. 07:51
Dla tego, kto jako odbiorca końcowy kupił energię w 2017 roku po 200 zł/MWh i od początku 2019 miał zamrożoną cenę,... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 09-10-2019r. 14:57 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE