ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska, Ukraina i USA rozmawiają o wzmocnieniu regionalnego bezpieczeństwa energetycznego
09.10.2019r. 08:03

Sekretarz energii USA Rick Perry spotkał się z ukraińskim ministrem ochrony środowiska Ołeksijem Orżelem i polskim wiceministrem energii Tomaszem Dąbrowskim, by rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym w regionie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Perry napisał na Twitterze o silnym wsparciu USA na rzecz wzmocnienia regionalnego bezpieczeństwa energetycznego. Dodał, że większy dostęp do mocy magazynowych gazu nad Dnieprem pozwoliłoby wykorzystać większe dostawy i różnice cenowe na rynku europejskim. - Rozwój połączeń gazowych oznaczałby zaś, że pewnego dnia Ukraina mogłaby dostarczać sąsiadom surowiec z produkcji krajowej - dodał.
Polska, Ukraina i USA podpisały we wrześniu memorandum o wzmocnieniu współpracy w sektorze LNG. Za tą deklaracją na razie nie poszły nowe, konkretne działania. Przykładem mogą być dostawy gazu z Ukrainy do Mołdawii zlecone państwowemu Naftogazowi przez rząd w Kijowie w celu uniezależnienia tego sąsiedniego kraju od dostaw rosyjskiego Gazpromu w sezonie grzewczym 2019/20. Mołdawia sprowadza obecnie gaz z Rosji przez Ukrainę. Ukraińcy proponują, aby w nowym roku, kiedy skończą się kontrakty przesyłowe Kijowa i Kiszyniowa z Gazpromem, Moldovagaz zakupił surowiec na zachodniej granicy Ukrainy.
Ukrinform , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE