ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji PGNiG
09.10.2019r. 08:10

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 1 października obniżyli cenę docelową akcji PGNiG do 4,25 zł z 4,65 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

Raport wydano przy kursie 4,65 zł i taka sama była cena akcji spółki we wtorek na zamknięciu notowań.

"Z rosnącym pesymizmem przyglądamy się cenom gazu nabierając przekonania, że wyraźne ich odbicie na rynku europejskim jest mało prawdopodobne, o ile nie przyjdzie surowa zima i nie ruszy z kopyta sezon grzewczy, jednakże nawet w takich okolicznościach ewentualny wzrost cen gazu będzie, naszym zdaniem, krótkoterminowy" - napisano w raporcie.

DM BOŚ szacuje, że zapasy gazu na rynku europejskim wzrosły do rekordowo wysokiego poziomu, odpowiadającego 97 proc. łącznych zdolności magazynowania, w wyniku rosnącej konkurencji ze strony gazu LNG (wzrost skali eksportu amerykańskiego gazu LNG).
Dodano, że - nawet przy założeniu, że z jakichś powodów większość eksportowanego ze Stanów gazu LNG ominie rynek europejski - negatywny, chociaż pośredni, wpływ na europejskie ceny gazu utrzyma się ze względu na wystąpienie strukturalnych limitów cen.

"Należy pamiętać, że rewolucja łupkowa w Stanach spowodowała nieodwracalne zmiany strukturalne w łańcuchu wartości ropy naftowej. Uważamy, że dodatkowe dostawy gazu LNG obniżą globalne ceny tego surowca, wprowadzając element większej konkurencji na rynku, podobnie jak to miało miejsce kilka lat temu na rynkach ropy (zła wiadomość dla globalnych spółek wydobywających gaz)" - oceniono.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE