ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MPK w Tarnowie chce kupić kolejne autobusy na CNG
09.10.2019r. 17:28

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie ogłosiło przetarg na dostawę pięciu ekologicznych autobusów napędzanych gazem ziemnym CNG. Będzie to kolejny zakup tarnowskiego przewoźnika, który od 2015 roku realizuje program wymiany taboru.

Wartość zamówienia to pięć milionów złotych netto. Pieniądze pochodzą z unijnego dofinansowania przyznanego tarnowskiemu MPK.

Zgodnie z warunkami przetargu przewoźnik chce kupić niskopodłogowe pojazdy klasy midi, czyli średniej wielkości o długości 10-11 metrów, napędzanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Pojazdy mają spełniać najwyższą europejską normę Euro 6, powinny być wyposażone m.in. w klimatyzację, gniazdka z portami USB i monitoring.
Przewoźnik przewiduje, że nowe autobusy trafią do Tarnowa najpóźniej z początkiem maja przyszłego roku.

Zakup nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów to efekt programu wymiany taboru realizowanego przez MPK od 2015 r. Zakłada on nabycie w sumie 40 autobusów przy wsparciu funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. małopolskiego na lata 2014-2020. Do tej pory przewoźnik kupił 21 pojazdów firmy Scania zasilanych sprężonym gazem CNG a także pięć autobusów Scanii i dziewięć MAN z silnikami wysokoprężnymi spełniającymi Euro 6.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE