ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plany przyszłego komisarza ds. Europejskiego Zielonego Ładu
10.10.2019r. 07:46

Frans Timmermans zostanie komisarzem do spraw Europejskiego Zielonego Ładu. Politico podsumowuje program tego polityka na podstawie zapisów z jego przesłuchania przed posłami do PE - czytamy w BiznesAlert.pl.

Timmermans opowiedział się za ambitnym celem klimatycznym "co najmniej 55 procent redukcji emisji CO2 do 2030 roku. Obecny cel to 40 procent do 2030 roku. Mówił także o funduszu transformacji energetycznej. Jego zdaniem powinien być finansowany częściowo z istniejących środków, a częściowo z nowych. Zapewnił, że "nie widzi przyszłości dla węgla", ale nie sprecyzował w jaki sposób pomoże państwom członkowskim jak Polska zmniejszyć zależność od tego paliwa.

Kandydat zamierza rozszerzyć system handlu emisjami CO2 (ETS) na sektor morski i doinwestować koleje, jako transport alternatywny względem konwencjonalnego, samochodowego. Zapowiada również działania dyplomatyczne mające przekonać emitentów spoza Europy do przyłączenia się do planów redukcji emisji.
Przyszły komisarz zapowiada również współpracę z innymi członkami Komisji Europejskiej, którzy będą mieli pod kontrolą narzędzia niezbędne do budowy Europejskiego Zielonego Ładu: podatki, środki budżetowe i politykę ekonomiczną.

W środę 10 października kandydatura Frans Timmermansa może uzyskać poparcie frakcji w Parlamencie Europejskim.
Politico , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: prostak 10.10.2019r. 17:40
nadaje się, jest w tym zielony
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE