ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

"Moje miejsce na Ziemi" - granty na lokalne inicjatywy zostały rozdane
10.10.2019r. 11:53

PKN Orlen przyznał 2,1 mln złotych na rozwój społeczności lokalnych w ramach drugiej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen. W ciągu dwóch edycji na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczono łącznie ponad 4 mln złotych, które trafiły do blisko 580 organizacji.

Zależy nam, aby nasza dobra kondycja finansowa przekładała się wprost na większe wsparcie dla inicjatyw społecznych. W tej edycji programu wyróżniliśmy aż 276 organizacji z całej Polski. Co istotne blisko 50 % laureatów to organizacje wiejskie, a 25 % to podmioty z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Odpowiadamy więc na potrzeby wszystkich, którzy naszej pomocy najbardziej potrzebują. Trudno dziś znaleźć miejsca na mapie Polski, gdzie nie bylibyśmy obecni i służyli wsparciem - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Podsumowanie drugiej edycji programu grantowego odbyło się 9 października br. w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach. Wsparcie finansowe na realizację swoich pomysłów w wysokości od 4 do 15 tysięcy złotych otrzymały m. in. stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich, szkoły, ochotnicze straże pożarne, biblioteki, kluby sportowe czy parafie. Laureaci będą realizować swoje projekty od października 2019 r. do 14 czerwca 2020 r. Ponad 1/3 to inicjatywy z obszaru edukacji, kultury i sztuki, a blisko 50 to projekty proekologiczne. Wśród prac można znaleźć m. in: zajęcia z programowania dla dzieci, sadzenie drzew wokół szkoły podstawowej przez uczniów, remont świetlicy wiejskiej, warsztaty z dietetykiem dla seniorów, warsztaty z pierwszej pomocy dla młodych rodziców, zakup strojów regionalnych przez Koło Gospodyń Wiejskich, historyczna gra miejska czy sesja fotograficzna dla niepełnosprawnych dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Lokalne społeczności pokazały siłę - do programu wpłynęło ponad 2100 wniosków, czyli prawie dwa razy więcej niż w ramach ubiegłorocznej edycji. Ze względu na wysoką jakość zgłoszeń, wybór laureatów był bardzo trudny. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował zwiększyć pulę o kolejne 100 tys. złotych - powiedziała Katarzyna Różycka, Prezes Zarządu Fundacji Orlen.

Naborowi wniosków do programu "Moje miejsce na Ziemi" towarzyszyło 50 spotkań na stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Mieszkańcy mogli kreatywnie spędzić czas, ale przede wszystkim lepiej poznać zasady programu i omówić swój pomysł na projekt. Podczas pięciu wakacyjnych tygodni strefę "Mojego miejsca na Ziemi" odwiedziło aż 18 000 podróżnych, co skutkowało wpłynięciem ponad 2100 wniosków.

PKN Orlen aktywnie angażuje się we wsparcie prospołecznych inicjatyw. Dlatego tylko w 2018 r. na realizację celów statutowych Fundacja Orlen przeznaczyła blisko 32,5 miliona złotych. Zdecydowana część tej kwoty, bo prawie 24 miliony złotych, pochodziły z darowizn PKN Orlen. Z kolei spółki z GK Orlen na wsparcie Fundacji przeznaczyły ponad 3,5 miliona złotych."Moje miejsce na Ziemi" to ogólnopolski konkurs, w którym niezależni eksperci oceniają inicjatywy, mające na celu rozwój lokalnych społeczności. Finalnie wnioski rozpatruje Komisja Programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN Orlen i jego korporacyjnej Fundacji.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE