ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jest przetarg na nową stację monitoringu jakości powietrza w Warszawie
10.10.2019r. 15:38

Władze stolicy ogłosiły przetarg na budowę referencyjnej stacji monitoringu jakości powietrza. Nowe urządzenie ma stanąć przy ul. Grochowskiej - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

Rozbudowanie sieci urządzeń służących do pomiaru jakości powietrza władze miasta zapowiadają od wielu miesięcy. Obecnie na terenie stolicy działa ich sześć. Zlokalizowane są na Targówku przy ul. Kondratowicza 8, na pograniczu Ochoty i Śródmieścia w al. Niepodległości, na Ursynowie przy ul. Wokalnej, na Bielanach przy ul. Podleśnej, w dzielnicy Włochy przy ul. Chrościckiego oraz w Wawrze przy ul. Bajkowej.

W czwartek stołeczny ratusz poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę kolejnej stacji. Ma ona stanąć przy ul. Grochowskiej. Pomiary z nowego urządzenia, tak jak w przypadku pozostałych sześciu mają być wyświetlane w Warszawskim Indeksie Powietrza.

Urzędnicy przypominają, że obecnie na Warszawskim Indeksie Powietrza mieszkańcy na bieżąco mogą sprawdzać stan zanieczyszczeń z czterech stacji referencyjnych. Wyświetlane są tam poziomy indeksu dla danej godziny oraz prognozy dla trzech pór dnia. Warszawiacy mogą tam też znaleźć informacje na temat zaleceń zdrowotnych dla osób wrażliwych m.in. tych z chorobami układu oddechowego bądź krążenia, seniorów czy dzieci z astmą.
"Dodatkowa stacja na Pradze-Południe wesprze także Państwowy Monitoring Środowiska" - przekazali w czwartek urzędnicy. Poinformowali również, że stolica przygotowuje kolejne przetargi - na drugą referencyjną stację monitoringu oraz na montaż 150 czujników jakości powietrza w Warszawie i sąsiednich gminach.

Jak zapewnia stołeczny ratusz na walkę ze smogiem stolica przeznaczy rekordową sumę 300 mln zł. "W planie inwestycyjnym przewidziane są m.in. dotacje na likwidację starych pieców, przyłączenie kolejnych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej i gazowej, dodatkowe mycie ulic oraz dofinansowywanie odnawialnych źródeł energii" - przekazał stołeczny ratusz.

Urządzenia monitorujące powietrze są elementem projektu "Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny". Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE