ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Morawiecki: musimy w odpowiedni sposób planować miks energetyczny
10.10.2019r. 21:09

Musimy w odpowiedni sposób planować miks energetyczny, czyli, z których nośników pochodzi ile energii w naszym systemie energetycznym - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki pytany w czwartek w TVP Info o polską politykę energetyczną i sprowadzanie węgla z Rosji odpowiedział, że jest to efekt braku inwestycji w czasie rządów Platformy Obywatelskiej.

Zaznaczył, że Unia Europejska wywiera presję na zmiany polityki klimatycznej.

"Musimy w odpowiedni sposób planować miks energetyczny, czyli z których nośników pochodzi ile energii w naszym systemie energetycznym" - powiedział szef rządu.

Stwierdził, że w kolejnych latach, 2030, 2040 i 2050, z węgla będzie pochodziło coraz mniej energii.
Podkreślił, że praca górników jest coraz bardziej niebezpieczna i górnicy o tym wiedzą. Woleliby, żeby ich dzieci "pracowały w nowoczesnym przemyśle, żeby zarabiały jak najwięcej".

"Dbamy o górników, ale pokazujemy, że transformacja systemu energetycznego musi zachodzić w zgodzie z tym, na co się rząd polski zgodził w 2014 r. w kontekście negocjacji unijnych" - powiedział premier i dodał, że "musi to odpowiadać polskim interesom".

Premier wspomniał o planach utworzenia Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej, który ma być "korzystny dla Śląska i dla całej Polski".

Celem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej ma być wsparcie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków społecznych, społeczno-gospodarczych i środowiskowych, związanych z odejściem od węgla.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Uważny 10.10.2019r. 22:42
Aby coś realizować najpierw trzeba własciwie zaplanować. Przez 4 lata nic sensownego dla krajowej energetyki nie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyka XXI wieku 11.10.2019r. 08:38
Sprawą kluczową jest wydzielenie bezpieczeństwa energetycznego (zapewnienia bilansu mocy) od rynku energii (bilansu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ? 12.10.2019r. 17:48
Co dzieje się
fachowcem od budowy
elektroni atomowych
Panem Gradem ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jerzy Lipka 21.10.2019r. 14:02
Panie Premierze! Dlaczego nie podejmuje Pan decyzji co do rozwoju energetyki jądrowej w Polsce? Obecny stan... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE