ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szef węgierskiej dyplomacji: wizyta Putina będzie poświęcona głównie energii
10.10.2019r. 22:05

Głównym tematem rozmów podczas wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina na Węgrzech 30 października będzie energia - zapowiedział węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto, którego zacytowała w czwartek agencja Reutera.

"Sprawą, którą trzeba omówić z Rosją, będzie zapewnienie krajowi dostaw gazu na następne 4-5 lat" - powiedział Szijjarto, dodając, że już uzgodnił z rosyjskim koncernem Gazprom, iż zostaną rozpoczęte rozmowy o dostarczeniu gazu na ten okres.

"O długości okresu, który obejmie następne porozumienie, przesądzi oferta" - dodał Szijjarto.

Zaznaczył, że należy jak najszybciej zbudować w Bułgarii gazociąg Turecki Potok, gdyż to otworzy nowy szlak dostaw Węgrom.
Zapytany, jak zachowają się Węgry, jeśli UE zdecyduje pod koniec roku o przedłużeniu sankcji nałożonych na Rosję po zajęciu Krymu, Szijjarto odparł: "Nigdy nie złamiemy europejskiej jedności w tej kwestii (...) Nie użyliśmy jeszcze weta i nie użyjemy go w tej sprawie".

Dostawcą gazu na Węgry jest Rosja. Władze Węgier podkreślają konieczność zdywersyfikowania dostaw. Szijjarto wspominał wcześniej, m.in. o szansie wiążącej się z ewentualnym zbudowaniem terminalu gazu skroplonego na chorwackiej wyspie Krk, dostawach z Azerbejdżanu czy z rumuńskich złóż gazu na Morzu Czarnym. Na razie nic z tych planów jednak nie wyszło.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE