ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Atak na saudyjskie instalacje naftowe nie zachwiał rynkiem ropy
11.10.2019r. 08:27

Arabia Saudyjska straciła ponad 2 mld dolarów po atakach na jej rafinerie z wykorzystaniem dronów, ale obiekty wróciły już do normalnej pracy, a rynek ropy do przewidywanego spadku wartości baryłki - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wrześniowy przerób w królestwie spadł o 1,3 mln baryłek dziennie w porównaniu z sierpniem podczas gdy Rijad informował o spadku o 660 tysięcy baryłek na dobę. Wykorzystał rezerwy do utrzymania eksportu ropy na stałym poziomie. Obecnie praca obiektów wróciła do normy.
Po kilkutygodniowym wzroście cen ropy do poziomu powyżej 60 dolarów za baryłkę, teraz surowiec znów staniał i kosztuje 58 dolarów. Analitycy przewidują dalszy spadek jego wartości. Grupa OPEC+, czyli kraje kartelu OPEC i dwunastu producentów spoza niego, ma spotkać się w grudniu i zdecydować, czy i do jakiego stopnia należy kontynuować cięcia wydobycia surowca na mocy porozumienia naftowego (obecnie 1,2 mln baryłek dziennie) w celu ustabilizowania ceny baryłki na wyższym poziomie.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE