ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Możliwe dalsze cięcia produkcji ropy w OPEC
11.10.2019r. 10:50

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej w końcu wyrwały się w kilkudniowej konsolidacji. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI dzisiaj rano już wyraźnie przekracza 54 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent przekroczyły barierę na poziomie 60 USD za baryłkę.

Stronie popytowej pomogły pozytywne sygnały dotyczące negocjacji handlowych na linii USA-Chiny po pierwszym dniu rozmów. Niemniej, inwestorzy zdają sobie sprawę z tego, że droga do długotrwałego porozumienia między tymi krajami jest jeszcze daleka.

Tymczasem istotnym wzrostowym akcentem były informacje o możliwych głębszych cięciach produkcji ropy naftowej w kartelu OPEC. Sekretarz Generalny OPEC, Mohammad Barkindo, powiedział wczoraj, że w kwestii porozumienia naftowego wszystkie opcje są możliwe, łącznie z tą zakładającą dalsze obniżki wydobycia ropy naftowej w krajach kartelu.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Sygnatariusze porozumienia naftowego z i spoza OPEC spotkają się 5-6 grudnia w Wiedniu i z pewnością będą dyskutować na temat wyzwań stojących obecnie przed producentami ropy naftowej. Kluczowym problemem jest oczekiwane spowolnienie wzrostu gospodarczego na świecie i związany z nim spadek popytu na ropę naftową. Jako że OPEC wyznaczył sobie jako główne zadanie stabilizację notowań ropy (lub precyzyjniej: niedopuszczanie do dramatycznych spadków cen tego surowca), dalsze cięcie produkcji ropy w kartelu mogłoby być odpowiedzią na te wyzwania.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE