ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa zakupowa GZM rozstrzygnęła przetarg na wspólny zakup energii
11.10.2019r. 14:54

Blisko 1 TWh energii elektrycznej zamierza nabyć grupa zakupowa utworzona przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (GZM), w skład której weszło 113 zamawiających. Wybrana została oferta spółki Tauron Sprzedaż GZE. Szacunkowy koszt zamówienia wynosi prawie 440 mln zł.

O rozstrzygnięciu przetargu poinformowali w piątek przedstawiciele GZM. Zakupiona w ten sposób energia elektryczna ma w latach 2020-2021 docierać do 326 instytucji.

Zrzeszająca 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego GZM z mocy tworzącej ją ustawy zajmuje się m.in. transportem publicznym; obecnie jest m.in. organizatorem komunikacji miejskiej w regionie.

"To drugi grupowy zakup energii elektrycznej realizowany przez Metropolię. W ten sposób chcemy zapewnić atrakcyjne cenowo dostawy prądu. Stojąc na czele największej w Polsce grupy zakupowej, dzięki wysokiemu wolumenowi zamówienia mamy większą siłę negocjacyjną i możemy uzyskać korzystniejsze stawki u sprzedawców" - powiedział przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak.

W skład grupy zakupowej wchodzi 113 zamawiających. To zarówno gminy wchodzące w skład GZM, jak i samorządy spoza jej granic jak np. Rydułtowy oraz powiat zawierciański. Do grupy zakupowej przystąpiło także 55 instytucji samorządu woj. śląskiego - m.in. Park Śląski, Muzeum Śląskie, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" czy Stadion Śląski.
Zakupiona w ten sposób energia ma dotrzeć do 326 jednostek organizacyjnych samorządów - m.in. szkół i przedszkoli, szpitali, muzeów i teatrów, urzędów oraz zakładów komunalnych. Tańszy prąd będzie też oświetlał ulice. Łączna, szacunkowa wartość zamówienia na ok. 976 GWh wynosi ok. 439,4 mln zł.

Grupowy zakup energii elektrycznej jest realizowany przez Metropolię GZM po raz drugi. Do pierwszego przetargu na rok 2019 stanęło 73 zamawiających. Jak skomentowała dyrektor Departamentu Projektów i Inwestycji w GZM Karolina Mucha-Kuś, powiększenie grupy zakupowej w kolejnym postępowaniu pokazuje zainteresowanie samorządów tą inicjatywą.

Metropolia GZM nie poprzestaje na grupowym zakupie energii elektrycznej. W maju powstała licząca 21 gmin grupa zakupowa gazu. Ogłoszenie przetargu na dostawy tego rodzaju energii planowane jest na trzeci kwartał tego roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Towarzysz 11.10.2019r. 18:33
Dobra cena :-)
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 14-10-2019r. 13:46 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: drele 12.10.2019r. 14:54
Brawo Karola !!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: morele 14.10.2019r. 10:54
Brawo Pawel
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE