ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen Lietuva produkuje nowe typy asfaltów - takie są potrzeby krajów nadbałtyckich
11.10.2019r. 18:15

Produkcję nowych typów asfaltów, przeznaczonych głównie na drogi o małym obciążeniu ruchem i w regionach o chłodniejszym klimacie, rozpoczęła rafineria Orlen Lietuva w Możejkach na Litwie. Ma to być odpowiedź na potrzeby rynku w krajach nadbałtyckich - podał miesięcznik Grupy Orlen "GO!".

Jak podano w publikacji zamieszczonej w periodyku grupy kapitałowej PKN Orlen, spółki do której należy Orlen Lietuva, ciekawostką jest to, że odpowiednio zaprojektowane warstwy nawierzchni z wykorzystaniem nowych asfaltów V6000 i V12000 "charakteryzują się właściwościami samoregenerującymi".

"Powstałe spękania samoistnie regenerują się w lecie, gdy temperatura nawierzchni osiąga odpowiednią wartość" - wyjaśnia miesięcznik "GO!".

W artykule pt. "Nowe produkty asfaltowe" pismo Grupy Orlen podaje, że "asfalty V6000 i V12000 stosowane są na nawierzchniach dróg o małym obciążeniu ruchem". Jak zaznacza, mogą być one również używane, "jako składnik emulsji asfaltowej, wykorzystywanej przy wzmacnianiu dróg o nawierzchniach żwirowych".
Według miesięcznika "GO!", asfalty V6000 i V1200 "to miękkie lepiszcza stosowane głównie w chłodniejszym klimacie, panującym np. w Skandynawii czy w krajach nadbałtyckich". "Rozpoczęcie produkcji w rafinerii w Możejkach podyktowane było rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu asfalty właśnie w krajach nadbałtyckich, będących strategicznymi rynkami Grupy Orlen w sprzedaży asfaltów" - podkreślono w artykule.

PKN Orlen informował wcześniej, że segment asfaltowy grupy tego koncernu "jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza bitumicznego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych" - asfalty drogowe, modyfikowane ORBITON, wysokomodyfikowane ORBITON HiMA, wielorodzajowe i przemysłowe produkowane są w zakładach Grupy Orlen: w Polsce - w Płocku i Trzebini, a także w Pardubicach i w Litvinovie w Czechach oraz w Możejkach na Litwie.

Rafineria Orlen Lietuva, gdzie 100 proc. udziałów ma PKN Orlen, jest największym litewskim przedsiębiorstwem, a jednocześnie największym tamtejszym eksporterem i podatnikiem. Spółka zarządza jedyną rafinerią w krajach nadbałtyckich.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE