ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

National Grid: Brexit bez umowy grozi przerwami dostaw gazu do Wielkiej Brytanii
11.10.2019r. 18:36

Po raz pierwszy operator brytyjskiej sieci przesyłowej National Grid dopuszcza możliwość, że w przypadku braku brexitu bez umowy istnieje prawdopodobieństwo odcięcia dostaw gazu do Wielkiej Brytanii z Europy kontynentalnej - czytamy w BiznesAlert.pl.

W raporcie spółka przyznała, że modelowała scenariusz, w którym Wielka Brytania może nie otrzymywać dostaw błękitnego paliwa przez dwa kluczowe gazociągi łączące ją z Belgią oraz Holandią. Zdaniem operatora jest to ,,bardzo mało prawdopodobny scenariusz, podkreślając jednocześnie, że Wielka Brytania nadal będzie miała odpowiednie wolumeny dostaw gazu, aby zaspokoić popyt.

Według National Grid w przypadku odcięcia od importu paliwa gazociągami, Wielka Brytania będzie musiała zwiększyć import LNG, co w konsekwencji może doprowadzić do wzrostu cen surowca. Spółka zwraca uwagę, że wspomniany scenariusz jest rozważnie analizowany. Operator chce jednocześnie zwrócić uwagę traderów i analityków, ponieważ taki wariant został przeanalizowany po raz pierwszy.
Zdaniem analityków, na których powołuje się Financial Times, świadczy to o tym, że istnieje ryzyko odcięcia Brytyjczyków od dostaw gazu z kierunku Unii Europejskiej, o ile Londyn nie będzie częścią unijnego rynku. Jednocześnie dopuszczają scenariusz, że nawet gdyby po brexicie Wielka Brytania nie opuściła strefy wolnego handlu z UE, władze mogą podjąć decyzję o zmianie kierunku importu surowca, gdyby nastąpił deficyt na rodzimym rynku.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE