ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister gospodarki Rosji zapowiada zwiększenie udziału inwestycji opłacanych rublami żeby neutralizować sankcje USA
14.10.2019r. 09:14

"Dedolaryzacja" opisywana przez gazetę Financial Times ma prowadzić do mniejszej wrażliwości Gazpromu (eksportuje do Europy gaz wart 51 mld dolarów) i Rosnieftu (eksportującego 123,7 mln ton ropy) na ewentualne sankcje amerykańskie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Bank Centralny Rosji zmniejszył dług w dolarach z 96 do 8 mld w ostatnich trzech półroczach. Zamiast niego zamierza promować papiery wartościowe w euro i rublach.

Korzystny kurs rubla zapewnia obecnie Rosji nadwyżkę budżetową w 2019 roku i premię do wzrostu gospodarczego szacowanego na 1,5 procent PKB. Rosną także rezerwy Funduszu Bogactwa Narodowego dzięki cenie ropy wyższej od konserwatywnych szacunków w budżecie tegorocznym. Te środki mają posłużyć do pokrycia zapotrzebowania na kapitał w razie spadku wartości baryłki w przyszłości bez potrzeby sięgania po dolary.
Rosjanie liczą też na rozwój współpracy gospodarczej z Europą. Niektóre kraje europejskie nie bacząc na dalszą okupację ukraińskiego Krymu rozmawiają już o nowych projektach w Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE