ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Warsztaty MAEA z modelowania rozwoju kadr dla energetyki jądrowej
15.10.2019r. 11:25

14 października 2019 r. w Ministerstwie Energii rozpoczęły się czterodniowe specjalistyczne warsztaty dotyczące rozwoju zasobów ludzkich dla energetyki jądrowej. Szkolenie jest współorganizowane przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) z Wiednia.

W trakcie warsztatów eksperci MAEA przedstawią najlepsze praktyki światowe w tym zakresie oraz omówią standardy obowiązujące w energetyce jądrowej. W części praktycznej uczestnicy zostaną przeszkoleni z obsługi specjalnego oprogramowania służącego do modelowania rozwoju zasobów ludzkich dla energetyki jądrowej (Nuclear Power Human Resource Model).

W warsztatach uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Energii, Państwowej Agencji Atomistyki, Urzędu Dozoru Technicznego, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, PGE EJ1 oraz Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Szkolenie potrwa do 17 października 2019 r.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wspiera państwa członkowskie - wprowadzające energetykę jądrową - w ich planach rozwoju zasobów ludzkich. Pomaga ocenić potrzeby kadrowe kluczowych organizacji zaangażowanych w program energetyki jądrowej i wspiera ich w określeniu programów zawodowych i edukacyjnych w tym zakresie.

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii - realizując zadania wynikające z Programu polskiej energetyki jądrowej - współpracuje z MAEA m.in. w ramach Programu Współpracy Technicznej (Technical Cooperation). Dotychczas w Polsce zorganizowano warsztaty narodowe m.in. w następującej tematyce:
  • Jak zostać świadomym nabywcą: rozwój kompetencji i zasobów ludzkich na potrzeby energetyki jądrowej.
  • Proces przygotowania kontraktu dla elektrowni jądrowej, strategia i alokacja ryzyka,
  • Kody i standardy jądrowe w łańcuchach dostawców konstrukcji spawanych i usług NDT w budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
  • Postępowanie z wypalonym paliwem jądrowym i odpadami promieniotwórczymi przez operatora elektrowni jądrowej.
Ministerstwo Energii

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk77 16.10.2019r. 10:30
Znów wzrośnie liczba bezrobotnych specjalistów od atomu. Tyle, że będą mogli pisać artykuły na CIRE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE