ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Extinction Rebellion kontynuuje w Wielkiej Brytanii protest mimo policyjnego zakazu
15.10.2019r. 12:32

Aktywiści z organizacji Extinction Rebellion (XR) zapowiedzieli we wtorek, że będą kontynuować protesty klimatyczne w Londynie mimo wydanego przez policję nakazu ich zakończenia.

W poniedziałek wieczorem policja nakazała zakończenie protestów, informując, że każdej osobie, która po godz. 21 będzie je kontynuowała, grozi aresztowanie. Następnie rozpoczęła usuwanie demonstrantów z Trafalgar Square, gdzie koncentrowały się akcje XR. Część osób, które klejem przykleiły się do chodników, trzeba było usuwać siłą.

Członkowie XR początkowo oświadczyli, że zgadzają się na opuszczenie placu, ale "międzynarodowa rebelia będzie trwała" (poza Londynem protesty prowadzone są także w kilkudziesięciu innych miastach na świecie). We wtorek organizacja poinformowała jednak, że "wznawia normalną działalność".
Grupa demonstrantów zgromadziła się przed budynkiem ministerstwa transportu, gdzie jedna z założycielek XR Gail Bradbrook wspięła się na wiatę nad drzwiami wejściowymi do budynku. Została stamtąd usunięta przez policję i aresztowana. Policja poinformowała następnie, że protestujący zostali już usunięci z terenu wokół ministerstwa.

Celem rozpoczętych 7 października protestów XR jest zwrócenie uwagi na pilną konieczność walki ze zmianami klimatycznymi. Organizatorzy zapowiadali, że będą one trwać przez dwa tygodnie. Policja poinformowała, że od momentu ich rozpoczęcia do godz. 8.45 rano we wtorek aresztowano już 1457 osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE