ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Shell nadal dostrzega duże możliwości zarabiania na ropie i gazie w najbliższych dziesięcioleciach
15.10.2019r. 13:05

Zdaniem Shella, mimo presji klimatycznej inwestowanie w ropę i gaz się opłaca, nawet przy zwiększonej presji wobec koncernów energetycznych ze strony inwestorów oraz polityków - czytamy w BiznesAlert.pl.

W rozmowie z Reutersem, prezes Ben van Beurden wyraził jednak zaniepokojenie, że niektórzy akcjonariusze mogą wycofać się z Shella z powodu ,,demonizacji ropy i gazu" oraz obaw o ,,brak zrównoważenia modelu biznesowego". W 2017 roku Shell, który obecnie dostarcza ok. 3 procent zapotrzebowania świata na energię, przedstawił plan 50 procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku. Mimo to między 2017 a 2018 rokiem emisje koncernu wzrosły o 2,5 procent. - Pomimo tego, co mówi wielu aktywistów, inwestowanie w ropę i gaz ma sens, ponieważ świat tego potrzebuje. Nie mamy wyboru, musimy inwestować w projekty o długiej żywotności - powiedział van Beurden.

Z prezentacji Shella, przedstawionej w czerwcu, do 2025 roku koncern chce zrealizować 35 nowych projektów węglowodorowych.
Obecnie głównym źródłem zysków Shella jest ropa i gaz. W przypadku wolnych przepływów pieniężnych stanowią one 100 procent. Spółka zakłada jednak stopniową dywersyfikację w ciągu najbliższych dwóch dekad. Shell zakłada, że ropa i gaz będą stanowić jedną trzecią wolnych przepływów pieniężnych, a reszta będzie pochodzić z energii i chemikaliów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE