ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA zyskuje - po dwóch dniach spadków cen przyszedł czas na odrabianie strat
16.10.2019r. 08:00

Ceny ropy naftowej w USA nieznacznie rosną - po dwóch dniach zniżek - łącznie o 3,5 proc.- przyszedł czas na odrabianie strat - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,89 USD, po zwyżce ceny o 0,15 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 58,84 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,17 proc.

Inwestorzy są zaniepokojeni przeciągającymi się negocjacjami handlowymi pomiędzy USA a Chinami - na dodatek są sygnały, że stronom trudno będzie osiągnąć nawet "ograniczone" porozumienie.

Prezydent USA Donald Trump podał w piątek po spotkaniu z wicepremierem Chin Liu He, że strony konfliktu znalazły się bardzo blisko zakończenia wojny celnej, bowiem osiągnięto "pierwszą fazę" porozumienia.

Tymczasem Chiny mogą mieć kłopot z kupnem amerykańskich produktów rolnych o wartości ok. 50 mld USD rocznie, jeśli nie zniosą odwetowych ceł na amerykańskie produkty, a tu by oczekiwano wzajemnych działań ze strony prezydenta Donalda Trumpa.

Do tego chińskie władze grożą, że odpowiedzą odwetem wobec USA, jeśli amerykański Kongres przyjmie rezolucję w sprawie przestrzegania przez Chiny autonomii Hongkongu.
Wzrostowi popytu na surowce na pewno nie będzie też sprzyjać obniżenie prognoz globalnego PKB przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

MFW obniżył prognozy wzrostu światowego PKB na 2019 r. do 3,0 proc., a na 2020 r. do 3,4 proc., uzasadniając to pogorszeniem kondycji największych gospodarek na świecie.

"Ciągłe obawy o globalny wzrost gospodarczy spowodują, że jakiekolwiek rajdy cen ropy będą miały ograniczony zakres" - mówi Jeffrey Halley, starszy analityk Oanda Asia Pacific Pte.

"Wzrost cen mogłoby wywołać podpisanie umowy handlowej USA-Chiny, ale to wydaje się mało prawdopodobne, albo działania OPEC+ z jeszcze większym cięciem dostaw ropy" - wylicza.

Ropa w USA na NYMEX staniała podczas poprzedniej sesji o 1,5 proc. W ciągu 2 dni straciła 3,5 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE