ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ratownicy górniczy uczą dzieci jak ratować życie
16.10.2019r. 12:49

Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i jak skutecznie zareagować w stresującej sytuacji, aby skutecznie wezwać pomoc - tego mogą dowiedzieć się uczniowie szkół podstawowych podczas lekcji pokazowych przeprowadzonych przez ratowników górniczych z Tauron Wydobycie.

Tym razem czynności ratujących ludzki życie uczyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21. w Jaworznie. Najmłodsi uczyli się resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz całościowego podejścia do poszkodowanego. Ratownicy pokazali uczniom jak poprawnie wezwać pomoc oraz jak reagować w sytuacjach stresowych, by szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Na fantomach najmłodsi mogli sami spróbować swoich sił i sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce.

- Dla dzieci takie lekcje są szczególnie potrzebne. Dzięki nim od najmłodszych lat oswajają się z ważnymi tematami. Musimy dbać o to, aby pierwsza pomoc była czymś naturalnym. Największym błędem świadków wystąpienia u kogoś nagłego zatrzymania krążenia jest brak podjęcia działań resuscytacyjnych. Jestem pewien że, dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobywanym na takich szkoleniach, nawet najmłodsi będą mogli podjąć odpowiednie działania ratujące życie, bo stanie się to ich naturalnym odruchem - mówi Paweł Barański, ratownik z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego ZG Sobieski.

Lekcja przygotowana przez ratowników górniczych towarzyszyła tegorocznym inicjatywom w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, obchodzonego 16 października.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku. Jego podstawowym celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE