ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chińskie firmy próbują ukrywać dostawy ropy naftowej z Iranu
16.10.2019r. 15:05

Biały Dom ostrzega chińskie firmy żeglugowe, by nie ukrywały dostaw ropy naftowej z Iranu, co narusza amerykańskie sankcje. Okazuje się, że tankowce wyłączają systemy namierzające. - Wysłaliśmy bardzo mocne wiadomości do firm spedycyjnych, by tego nie robiły, bo nie warto. To niezwykle niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie - powiedział jeden z urzędników amerykańskiej administracji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Chiny są obecnie największym nabywcą irańskiej ropy po tym, jak Donald Trump nałożył sankcje na Teheran. W maju prezydent USA zaostrzył sankcje, próbując doprowadzić sprzedaż ropy naftowej do zera. Sankcje miały na celu ograniczenie ambicji nuklearnych Iranu, programu rakiet balistycznych i wpływów w Syrii, Iraku i innych krajach. Eksport ropy spadł do mniej niż 400 000 baryłek dziennie z około 2,5 miliona baryłek dziennie przed nałożeniem sankcji.

25 września USA nałożyły sankcje na pięć osób w Chinach i dwie chińskie spółki zależne COSCO Shipping Corp, twierdząc, że wysłały irańską ropę naftową z naruszeniem sankcji. Kilka dni później 14 statków COSCO Ship Tanker (Dalian), czyli około jedna trzecia floty, przestało wysyłać dane o lokalizacji ze swojego systemu automatycznej identyfikacji (AIS) między 30 września a 7 października, co pokazały dane śledzenia statków na Refinitiv Eikon. Administracja poinformowała we wtorek, że niezależnie potwierdziła, że COSCO odcięła systemy automatycznej identyfikacji na swoich statkach.
Najnowsze lokalizacje bardzo dużych przewoźników surowych (VLCC) Yuan Shan Hu i Cosglad Lake były nadal niedostępne między 8 a 16 października, podczas gdy Aframax - duży tankowiec Yang Mei Hu był niemożliwy do wykrycia od 11 października. COSCO Shipping Tanker (Dalian) twierdzi, że żaden z jego statków nie wyłączył kontrolerów AIS ani nie przestał transmitować sygnałów. - Dalian Tanker będzie w dalszym ciągu przestrzegać obowiązujących przepisów i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej - podała firma.

Międzynarodowa Organizacja Morska wymaga od statków używania systemów namierzania dla bezpieczeństwa i przejrzystości. Załogi mogą wyłączyć urządzenia, jeśli istnieje niebezpieczeństwo piractwa lub podobnych zagrożeń. Jednak systemy te są często odcinane, by ukryć położenie statku podczas nielegalnych działań - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE