ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W kopalniach JSW pracuje 25 ścian, w listopadzie dwie kolejne
16.10.2019r. 17:57

Zgodnie z zapowiedziami w drugiej połowie roku kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają zwiększać wydobycie, tak aby 2019 r. zamknąć wynikiem 15,5 mln t. Jak poinformował Tomasz Śledź, wiceprezes JSW ds. produkcji, obecnie w kopalniach spółki pracuje 25 ścian, a dwie kolejne zostaną uruchomione najpewniej w przyszłym miesiącu.

Półroczne wyniki produkcyjne JSW nie były zbyt imponujące - w pierwszym półroczu 2019 r. zakłady spółki wyprodukowały niewiele ponad 7 mln t węgla, czyli o ponad 11 proc. mniej niż w analogicznym okresie minionego roku. Przedstawicieli zarządu spółki przekonywali, że mniejsze wydobycie jest zgodne z przyjętym planem. Produkcja węgla, wraz z rosnącą liczbą ścian, ma się zwiększać w drugiej połowie roku w takim tempie, że wynik będzie lepszy niż w całym 2018 r. i wyniesie ok. 15,5 mln t (w 2018 r. kopalnie JSW wyprodukowały 15 mln t węgla).
Te prognozy podtrzymuje Tomasz Śledź. - Obecnie mamy 25 ścian w naszych kopalniach, w czwartym kwartale będzie 27 ścian, najpewniej już od listopada. 16 z tych 25 ścian fedrują powyżej 2,5 tys. t węgla na dobę. Są też ściany, które mają długie wybiegi powyżej 1000 m, np. 1800 m. Na takich ścianach uzyskujemy po 5-6 tys. t węgla na dobę. Takie ściany są w kopalni Knurów-Szczygłowice, zarówno w ruchu Knurów, jak i Szczygłowice oraz w kopalni Budryk. Ten rok planujemy zamknąć wydobyciem sięgającym ok. 15,5 mln t, czyli zgodnie z przyjętym planem - powiedział Śledź.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE