ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyższa produkcja niższa sprzedaż węgla w JSW w trzecim kwartale
16.10.2019r. 18:52

Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w trzecim kwartale 2019 roku wyniosła łącznie 3,85 mln ton i była wyższa o około 14,3 proc. niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Sprzedaż węgla JSW sięgnęła 3,31 mln ton i była niższa o ok. 7 proc. niż przed rokiem.

W trzecim kwartale 2019 roku produkcja węgla ogółem w JSW była wyższa w porównaniu do drugiego kwartału 2019 roku o ok. 9,1 proc.

Produkcja węgla koksowego wyniosła ok. 2,75 mln ton i była wyższa w porównaniu do II kwartału o ok. 11,5 proc. i około 21,6 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła ok. 1,10 mln ton i wzrosła kdk o ok. 3,6 proc. i spadła rdr o ok. 0,7 proc.

Sprzedaż węgla ogółem wyniosła ok. 3,31 mln ton i była wyższa w porównaniu do II kwartału 2019 roku o ok. 3,5 proc., a w porównaniu do III kwartału 2018 roku była niższa o ok. 7 proc.

Sprzedaż węgla do odbiorców zewnętrznych stanowiła w III kwartale 2019 roku ok. 69 proc. wolumenu ogółem.
Produkcja koksu ogółem wyniosła 0,79 mln ton i była niższa w porównaniu do II kwartału 2019 roku o ok. 10,2 proc., a w stosunku do produkcji sprzed roku spadła o ok. 5,9 proc.

Sprzedaż koksu ogółem w III kwartale 2019 r. wyniosła 0,74 mln ton i spadła o ok. 3,3 proc. kdk i ok. 12,7 proc. w ujęciu rdr.

JSW podało, że cena węgla hard na III kwartał 2019 r. wyznaczona metodą Nippon Steel w oparciu o średnią koszyka indeksów z okresu czerwiec-sierpień, w stosunku do uzgodnionej na poprzedni okres spadła o ok. 14 proc.

Spółka poinformowała, że szacowana średnia cena (wyrażona w zł) węgli koksowych sprzedanych przez JSW odbiorcom zewnętrznym w III kwartale 2019 r. w stosunku do ubiegłego kwartału spadła o ok. 9 proc. Po przeliczeniu na USD wg średniego kursu NBP z danego kwartału spadek wyniósł ok. 10 proc.

Średnia cena węgla energetycznego sprzedanego przez JSW w III kwartale 2019 roku w stosunku do kwartału ubiegłego wzrosła o ok. 6 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE