ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina zwiększa dostawy rewersowe gazu z Polski
17.10.2019r. 06:31

Modernizacja tłoczni w Komarnie pod Lwowem pozwoliła zwiększyć przepustowość do 6,6 mld m sześc. rocznie dostaw rewersowych z kierunku zachodniego, czyli z Polski. To 18 mln m sześc. na dobę - czytamy w BiznesAlert.pl.

Test rewersu ma się odbyć pod koniec października. Operator gazociągów przesyłowych Ukrtransgaz informuje, że jest to szczególnie istotne przed sezonem grzewczym 2019/2020. Z końcem tego roku wygasa kontrakt przesyłowy Gazprom-Naftogaz. Trwają negocjacje na temat podpisania nowej umowy. Bierze w niej udział Komisja Europejska. Przedstawiciele Naftogazu przyznają w rozmowie z BiznesAlert.pl, że problemy z dostawami gazu z Rosji uznają za "scenariusz bazowy".
Omawiany rewers jest wirtualny. Dostawy fizyczne z Polski będą możliwe dzięki budowie Gazociągu Polska-Ukraina, który może powstać po 2021 roku. Oprócz aspektu bezpieczeństwa, zwiększenie dostaw gazu przez Polskę na Ukrainę to szansa na zarobek firm z obu krajów, które mogą zyskać na różnicy cenowej między gazem kupowanym latem i sprzedawanym z magazynów ukraińskich zimą- czytamy w BiznesAlert.pl.
Ukrtransgaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE