ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Rosji polityka klimatyczna będzie "po radziecku"
17.10.2019r. 08:05

Rząd rosyjski przedstawił szkic regulacji ograniczających emisje gazów cieplarnianych w zgodzie z porozumieniem klimatycznym z Paryża, z których usunął propozycję konkretnych rozwiązań polityki klimatycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.

"Kommiersant" informuje, że po konsultacjach międzyresortowych z dokumentu zniknęły cele redukcji emisji gazów cieplarnianych, kary za ich naruszenie i system handlu emisjami. Rząd ma stworzyć system monitoringu, a firmy mają walczyć z zanieczyszczeniem według uznania. Gazeta pisze, że jest to sposób, aby Rosjanie weszli do porozumienia paryskiego bez aktywnej partycypacji w realizacji jego celów.

Projekt ma zostać rozpatrzony 18 października na spotkaniu wicepremierów Aleksieja Gordiejewa i Dmitrija Kozaka. Do końca roku ma zostać przedstawiony Dumie Państwowej. Wcześniejsza wersja zakładała wprowadzenie mechanizmów monitoringu i kontroli emisji gazów cieplarnianych znanych z Protokołu z Kioto, ale sprzeciwili mu się przedstawiciele rosyjskiego biznesu.
Rewizja została przeprowadzona poprzez usunięcie rozdziału dwunastego o handlu uprawnieniami do emisji CO2, artykułu 13. o celu redukcyjnym, 14. o karach i 15. o funduszu wsparcia redukcji. Tymczasem w artykule 2. Zostały wykreślone definicje kluczowe dla systemu handlu emisjami.

Rozmowa o powrocie do tych rozwiązań ma nastąpić po wdrożeniu okrojonego systemu zaproponowanego przez rząd. Według Kommiersanta może się to stać "za kilka lat".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: sarkazm 17.10.2019r. 08:50
Co na to zieloni ideolodzy z Komisji Europejskiej?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: podczaszy 17.10.2019r. 09:59
I my powiniśmy iść tą samą drogą. A ideologia ekoterrorystów powinna trafić tam gdzie jest jej miejsce. Czyli do lamusa.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 17-10-2019r. 15:39 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 17.10.2019r. 12:24
Ale w Paryżu nie było żadnych zobowiązań i nie ma do dziś, to nie wiem co mieli usuwać z tego porozumienia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Socyal 17.10.2019r. 19:45
Akurat po radziecku to powoli jest w Unii. Są Rady, są komisarze, są wszechobecne regulacje. Plany wieloletnie. Itd.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 17.10.2019r. 20:27
Tak trzymać. Polska droga powinna polegać na tym, że podłączamy indywidualnych trucicieli willowych do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE