ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen - Fundusz Grantowy dla Płocka wśród najlepszych projektów 30-lecia w Polsce
17.10.2019r. 10:31

Powołany przez PKN Orlen "Fundusz Grantowy dla Płocka" został uznany za jeden z najlepszych projektów społecznych biznesu w Polsce, mający największą wartość dla polskiego społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Wyboru dokonało grono niezależnych ekspertów zajmujących się w praktyce zawodowej społeczną odpowiedzialnością w biznesie.

Do głosowania wytypowano łącznie 180 projektów, zarówno o charakterze lokalnym jak też ogólnopolskim. To spośród nich eksperci rozumiejący wyzwania społecznej odpowiedzialności w biznesie i zrównoważonego rozwoju dokonali wyboru najcenniejszych inicjatyw. Wśród nich znalazł się Fundusz Grantowy dla Płocka, który jest projektem utworzonym i nieprzerwanie realizowanym od 2004 r.

Fundusz Grantowy dla Płocka jest jednym ze sztandarowych projektów PKN Orlen, adresowanym do lokalnej społeczności. Cieszy fakt, że mimo ukierunkowania na potrzeby regionu, został wyróżniony przez ekspertów, jako inicjatywa istotna dla całego społeczeństwa. To najlepsze potwierdzenie, że skutecznie realizujemy zasady społecznej odpowiedzialności biznesu - powiedziała Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN Orlen.

Ranking inicjatyw społecznych biznesu, które zdaniem ekspertów miały największą wartość dla społeczeństwa w latach 1989-2019, został zorganizowany przez ośrodek dialogu i analiz Thinktank we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Akademią Rozwoju Filantropii, w ramach projektu "30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?".

Lista nagrodzonych inicjatyw jest tak różnorodna jak wyzwania, które podejmuje odpowiedzialny biznes przyczyniając się do większej spójności społecznej i zrównoważonego rozwoju Polski. Są tu programy edukacyjne, środowiskowe, działania na rzecz grup wykluczonych, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach czy związane z nowymi technologiami. Ranking jest swoistym podsumowaniem minionych 30 lat gospodarki wolnorynkowej z perspektywy idei CSR. Gratulujemy wszystkim firmom, których dobre praktyki znalazły się w zestawieniu i tym samym mogą być inspiracją dla kolejnych cennych inicjatyw - powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W rankingu Grupę Orlen reprezentuje także projekt "Pan Karp zarybia Wisłę", realizowany przez od 2015 r. przez włocławski Anwil. (https://www.anwil.pl/PL/OdpowiedzialnyBiznes/AnwilDobrySasiad/Strony/Ochrona-srodowiska-naturalnego.aspx

Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" to projekt partnerstwa międzysektorowego, wywodzący się z "Forum dla Płocka" - inicjatywy, która w 2002 roku zintegrowała przedstawicieli władz Płocka, PKN Orlen oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Więcej na ten temat na stronie
www.fundusz-grantowy.pl

Dzięki wsparciu i systematycznej współpracy fundatorów Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" nieprzerwanie od niemal 16 lat finansuje i rozlicza granty przekazywane płockim organizacjom pozarządowym. Inicjuje także własne projekty trafiające w nisze społeczne. W 2015 roku wdrożyła nowy konkurs, dzięki czemu projekty mogą być finansowane i realizowane przez osoby indywidualne oraz grupy nieformalne.

Fundusz Grantowy dla Płocka jest unikatowym przykładem w Polsce i na arenie międzynarodowej tworzenia partnerskich relacji samorządu z biznesem. To także inicjator projektów, inspirujący lokalną społeczność do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Stanowi również silne wsparcie dla lokalnych organizacji pozarządowych oferując im możliwość finansowania zadań ciekawych, interdyscyplinarnych, wykraczających poza ramy konkursów miejskich.

PKN Orlen jako jeden z pomysłodawców Funduszu, od samego początku finansowo wspiera Fundację zasilając ją cyklicznie kwotą, która wyniosła dotychczas 3 mln 180 tys. zł. Fundacja wzmacniana jest także merytorycznie poprzez udział w projektach pracowników Spółki jako wolontariuszy.
Oreln

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE