ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rynek LNG w USA zaczyna być zdominowany przez dużych graczy
17.10.2019r. 14:04

Powstaje luka w amerykańskiej branży LNG, ponieważ duzi gracze tacy jak Exxon Mobil i Cheniere Energy budują terminale eksportowe bez nowych długoterminowych kontraktów, podczas gdy mniejsi deweloperzy mają trudności ze znalezieniem finansowania na swoje pierwsze zakłady - czytamy w BiznesAlert.pl.

Handel LNG tradycyjnie opierał się na długoterminowych kontraktach zakupowych, które finansują wielomiliardowe terminale. W miarę wzrostu rynku i różnicowania mechanizmów cenowych niektórzy kupujący nie chcą podpisywać umów na 20 lat. Rosnąca sprawność głównych firm naftowych takich jak Exxon oraz nowych graczy, takich jak Cheniere sprawiła, że pojawiły się agregatory, które mogą dostarczać LNG nabywcom bardziej elastycznie, co utrudnia życie mniejszym graczom.

W Stanach Zjednoczonych planowane są dziesiątki terminali eksportowych LNG o łącznej przepustowości przekraczającej 300 milionów ton rocznie. Jest to równe całkowitemu zużyciu LNG na świecie w ubiegłym roku. Analitycy twierdzą, że globalnie popyt na LNG wzrośnie o 26 procent do 2024 roku, znacznie poniżej takiego wzrostu zdolności eksportowych.
Exxon i Qatar Petroleum postanowiły w tym roku kontynuować prace nad swoim projektem Golden Pass o przepustowości 15 mln ton w Teksasie, a Cheniere zapowiedziało, że rozbuduje terminal Sabine Pass w Luizjanie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE