ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Veolia zainaugurowała program Ciepło dla Miast
18.10.2019r. 09:19

17 października br. Veolia zainaugurowała program edukacji dla zrównoważonego rozwoju pn. Ciepło dla Miast

Inauguracja programu miała miejsce podczas konferencji prasowej z udziałem Katarzyny Kierzek-Koperskiej - zastępcy prezydenta Poznania, Dalidy Gepfert - prezesa zarządu Veolia Energia Poznań, Elżbiety Wołoszyńskiej-Wiśniewskiej - kierownika działu edukacjii Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Izabeli Rakuć-Kochaniak - prezesa zarządu Fundacji Veolia.Program Ciepło dla Miast realizowany jest w partnerstwie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

W ramach programu mieszkańcy Poznania oraz Warszawy będą mogli uczestniczyć w kształtowaniu swojego otoczenia oraz przedstawić wizję rozwoju miast z użyciem narzędzia Ecocraft - ekologicznej odsłony popularnej gry Minecraft.

Odbyła się już też pierwsza edycja warsztatów, podczas których gracze mogli zaproponować swoje rozwiązania, służące poprawie jakości powietrza, zmniejszeniu zużycia energii i adaptacji miasta do zmian klimatu.

Program "Ciepło dla Miast" ma umożliwić przedstawienie mieszkańcom Poznania swojej wizji miasta przyszłości, które umie poradzić sobie z wyzwaniami ekologicznymi. W ramach projektu można zaprezentować, m.in. swój pomysł na poprawę jakości powietrza.

Jak wskazali inicjatorzy projektu, "Ciepło dla Miast" to propozycja edukacji dla zrównoważonego rozwoju w miastach. Ma zachęcać mieszkańców do zaangażowania się w życie swojej miejscowości. Program skierowany jest do wszystkich - dzieci, młodzieży i dorosłych, a jego głównym celem jest wypracowanie wraz z mieszkańcami i lokalnymi liderami rozwiązań odpowiadających na najważniejsze stojące przed miastem wyzwania.
"W kwietniu tego roku rozpoczęliśmy wdrażanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu. Podjęliśmy tym samym wyzwanie łagodzenia negatywnych skutków ekstremalnych zjawisk, takich jak upały czy nawalne opady, nawiedzające nasze miasto coraz częściej" - podkreśliła zastępczyni prezydenta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska.

Jak dodała, "wdrażanie planu następuje nie tylko poprzez realizację strategii na szczeblu samorządowym. Niezwykle ważne jest dla nas zwiększanie świadomości społeczności mieszkańców w zakresie zmian klimatu oraz ich aktywny udział w inicjatywach dotyczących tej tematyki". "Miasto tworzą ludzie, a nasze młode pokolenie stanowi przyszłość Poznania. Zapraszam wszystkich mieszkańców do współpracy. Jesteśmy otwarci na wasze pomysły" - zaznaczyła.

Program "Ciepło dla Miast" realizowany jest w ramach partnerstwa na rzecz realizacji środowiskowych celów zrównoważonego rozwoju "Razem dla środowiska". Dzięki współpracy partnerów zidentyfikowane zostały tematy i obszary szczególnie istotne dla środowiskowego rozwoju miasta w trzech lokalizacjach: Starego ZOO oraz okolic dwóch szkół - przy ulicy Krakowskiej 10 i Prądzyńskiego 53, w obrębie których pracować będą uczestnicy programu. W wirtualnym odpowiedniku trzech fragmentów poznańskich dzielnic uczestnicy gry Ecocraft zaprojektują wymarzoną, zrównoważoną, zieloną przestrzeń odporną na zmiany klimatu.

"Program "Ciepło dla Miast" jest kontynuacją naszych doświadczeń i działań prowadzonych we współpracy z urzędami miast w całej Polsce na rzecz zrównoważonego rozwoju. Program jest także flagowym przykładem współpracy międzysektorowej wokół zmian klimatycznych i dostosowania miast do nowych wyzwań środowiskowych" - podkreśliła prezes zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak. Dodała, że "udział samorządów w programie jest dla nas szczególnie ważny; jest bowiem gwarantem realnej zmiany środowiskowej, do której dążymy".

Jednym z elementów programu będzie także konkurs na opracowanie propozycji zmian i wdrożenia nowoczesnych rozwiązań, które odpowiadać będą wyzwaniom środowiskowym, takim jak schłodzenie przestrzeni miejskiej czy poprawa jakości powietrza. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz miejskich aktywistów, organizacji pozarządowych i liderów, którzy chcieliby się podzielić swoim pomysłem na zielony rozwój miasta. Do zgłaszania propozycji mają zachęcić spotkania warsztatowe.

Program "Ciepło dla Miast" realizowany jest w latach 2019-2020 w Warszawie i Poznaniu. Program objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Realizowany jest przy współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE