ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wenezuela rozważa przekazanie Rosnieftowi kontroli nad PDVSA
18.10.2019r. 10:09

Rząd Wenezueli może przekazać Rosnieftowi pełną kontrolę nad PDVSA - tak wynika z informacji gazety El Nacional, która powołuje się na źródła w wenezuelskim sektorze naftowym - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ich zdaniem władze w Caracas wystąpiły już z odpowiednią inicjatywą, licząc, że w zamian Rosja umorzy Wenezueli ponad trzy miliardy dolarów długów. Według rozmówców gazety Rosja miała pozytywnie odpowiedzieć na propozycję Caracas dlatego wysłała kilka komisji, które miałyby ocenić sytuację w PDVSA i możliwość realizacji transakcji. Rosyjscy eksperci doszli do wniosku, że w celu przywrócenia konkurencyjności PDVSA, konieczna jest znacząca redukcja zatrudnienia w spółce.
Według gazety, poszukiwane są prawne sposoby na przekazanie Rosnieftowi kontroli nad PDVSA, bez konieczności prywatyzacji spółki. Taki wariant musiałby uzyskać zgodę Zgromadzenia Narodowego. Tam jednak opozycja ma większość - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE