ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komunalna spółka z Andrychowa z koncesją URE na produkcję, dystrybucję i sprzedaż ciepła
18.10.2019r. 15:01

Komunalna spółka z Andrychowa, która przejęła funkcję operatora w należącej do prywatnych właścicieli i tonącej w długach miejscowej elektrociepłowni, otrzymała koncesję URE na produkcję, dystrybucję i sprzedaż ciepła - powiedział burmistrz miasta Tomasz Żak.

Wcześniej samorządowa spółka otrzymała od URE koncesję na dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej. "Mamy już niezbędne koncesje. Dostarczamy energię elektryczną i ciepło do obiorców" - zapewnił w piątek Tomasz Żak.

Sytuacja w Andrychowie w ostatnich miesiącach była poważna. Zadłużona eleciepłownia miała kłopoty z realizacją dostaw energii. Doszło nawet do ich czasowych wyłączeń dla zakładów.

Andrychowski samorząd, aby zabezpieczyć potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców, w połowie sierpnia utworzył spółkę, która wydzierżawiła majątek ciepłowni. Miesiąc później otrzymała ona koncesję od Urzędu Regulacji Energetyki na dystrybucję energii elektrycznej. "Podpisaliśmy stosowne umowy z Tauronem. To my sprzedajemy energię. Moc wróciła już odpowiedniego poziomu" - mówił wówczas burmistrz Żak.
Elektrociepłownia, która należy do prywatnej firmy, dostarcza ciepło do ponad 60 proc. obiorców w mieście, m.in. osiedli mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Spółka popadła w długi rzędu 90-100 mln zł. Wystąpiło zagrożenie, że miasto zostanie odcięte od dostaw ciepła.

Andrychowska elektrociepłownia zajmuje się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii elektrycznej, produkcją i dystrybucją ciepła, poborem, uzdatnianiem i rozprowadzaniem wody. Niegdyś należała do Andrychowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego Andropol. Dziewięć lat temu sprzedały one swoje udziały firmie BD-2 Warszawy.

W Andrychowie mieszka ponad 20 tys. osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE