ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zachodnie firmy nie ujawniają, ile kosztuje je zmiana klimatu
22.10.2019r. 07:58

Zachodnie firmy nie ujawniają informacji o ryzyku finansowym związanym ze zmianami klimatu - wynika z raportu Moody's Investors Service cytowanego przez agencję Reuters - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zarząd Stabilności Finansowej G20 rekomendował prezentację danych tego typu w 2017 roku. Mimo, że 80 procent firm ankietowanych przez Moody's potwierdziło wpływ zmian klimatu na ich biznes, to tylko dwie z 28 powiązały ten efekt z wynikami finansowymi.
Moody's ocenia, że wola ujawniania danych na temat wpływu zmian klimatu na biznes rośnie "stopniowo i powoli".
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 23.10.2019r. 08:47
Klimat zmienny jest bo taką ma naturę a cywilizacja nie ma żadnego mierzalnego wpływu na trendy klimatyczne. Ocieplenie trwa od około 20 tysiecy lat a poziom światowego oceanu wzrósł w tym czasie o 120m . Ludzkość spala paliwa kopalne ledwie 200 lat. Wpływ cywilizacji na emisje energii do środowiska szacowany jest na około 0,3 W/m2 powierzchni ziemi a naturalne fluktuacje dochodza do 1000 W/m2 ( bo taka jest różnica w pochłanianiu energii słonecznej miedzy śniegiem a tonią wodną). Antropogeniczne pochodzenie ocieplenia to bzdura totalna obliczona na opodatkowanie oddychania w skali globalnej. Trzeba zatrzymać to szaleństwo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE