ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Technologie kosmiczne w przemyśle - zaproszenie na spotkanie w Centrum Startupowym InnVento
23.10.2019r. 09:05

Departament Innowacji i Rozwoju Biznesu PGNiG SA zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Spotkanie z Innowacjami. Tematyka spotkania dotyczyć będzie przemysłowego wykorzystania technologii opracowywanych na potrzeby misji kosmicznych. Wydarzenie odbędzie się 29 października 2019 r. w godz. 13:00 - 15:00.

Uczestnikom zostanie zaprezentowany polski i zagraniczny sektor kosmiczny poprzez charakterystykę głównych instytucji i podmiotów go tworzących. Główną część prezentacji stanowić będą przykłady wykorzystania technologii kosmicznych w różnych gałęziach przemysłu oraz opis mechanizmu, który taki transfer technologii ułatwia. Technologie opracowane na potrzeby misji kosmicznych bardzo często znajdują drugie życie w bardzo różnych sektorach gospodarki: medycyna, energetyka, przemysł spożywczy i wiele innych. Przykłady ich zastosowania pokażą, jak duży wkład w rozwój wielu sektorów ma właśnie sektor kosmiczny. Ostatnią cześć prezentacji stanowić będą przykłady wykorzystania danych satelitarnych (nawigacji, obrazowania Ziemi) w przemyśle i usług jakie dla przemysłu są tworzone, a bazują na danych satelitarnych.

Temat przedstawi Michał Chwieduk - absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, od 2016 roku zaangażowany w realizację Programu wsparcia dla sektora technologii kosmicznych zainicjowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Prosimy o mailowe potwierdzenie udziału - innvento@pgnig.pl.

PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE