ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron po raz drugi w projekcie Katowice Miastem Fachowców
23.10.2019r. 13:54

Zaangażowanie w projekt Katowice Miastem Fachowców to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Tauron we współpracy z otoczeniem edukacyjno-akademickim. Grupa współpracuje już z 47 klasami patronackimi oraz 12 uczelniami wyższymi.

Tylko w 2018 roku obiekty Grupy Tauron na wizytach edukacyjnych odwiedziło około 3 600 osób, a praktyki odbyło niemal 750 absolwentów, studentów oraz uczniów szkół średnich i zawodowych.

- Aktywnie wspieramy rozwój nowoczesnego kształcenia zawodowego. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy, które umożliwiają nam jako pracodawcy uczestnictwo w przygotowywaniu dobrze wykwalifikowanych absolwentów do wejścia na rynek pracy. Model kształcenia oparty na dojrzałym partnerstwie pomiędzy szkołą, uczniem i potencjalnym pracodawcą jest dla nas atrakcyjny - mówi Grażyna Zemowska, dyrektor wykonawczy ds. zasobów ludzkich w Tauron Polska Energia.

Celem projektu, organizowanego przez Urząd Miasta Katowice jest między innymi zachęcenie młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w technikach i szkołach branżowych I stopnia, pokazanie perspektyw zawodowych związanych z kształceniem zawodowym oraz zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie dualnego systemu kształcenia.

- W roku 2018 Tauron Ciepło zaangażował się w inicjatywę Katowice Miastem Fachowców poprzez organizację cyklu wizyt studyjnych dla uczniów sześciu szkół podstawowych z Katowic - tłumaczy Grażyna Zemowska. - W tym roku rozszerzyliśmy ofertę wizyt także o Spółkę Tauron Wytwarzanie. Podczas planowanych wizyt, ponad 300 uczniów z 15 katowickich szkół podstawowych będzie miało okazję zapoznać się z procesem produkcji energii elektrycznej i ciepła, poznać warunki oraz specyfikę pracy na kluczowych stanowiskach, organizacji dnia pracy oraz perspektywy zatrudnienia w Grupie Tauron. Mamy nadzieję, że pomoże im to w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru zawodu - dodaje.

Wizyty studyjne w firmach to kluczowy element projektu Katowice Miastem Fachowców. Całość akcji promującej szkolnictwo zawodowe dopełniają lekcje wychowawcze w szkołach poświęcone tematyce wyboru dalszej ścieżki edukacji zawodowej, a także wizyty w szkołach branżowych i technicznych.

Podczas wizyt uczniowie mają możliwość poznania specyfiki pracy w danym zawodzie, praktycznych zasad funkcjonowania firmy, umiejętności wykorzystywanych na danym stanowisku, a także mają szansę uzyskania informacji o możliwości zatrudnienia w przedsiębiorstwie oraz sposobie rekrutacji nowych pracowników.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE