ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Jaś się uczy, żeby Jan pracował w Tauronie
24.10.2019r. 12:58

Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Gliwicach otrzymał dziś kompleksowo wyposażone laboratorium do projektowania 3D. Wyposażenie pracowni to element długoletniej współpracy Grupy Tauron z jedną z najlepszych szkół średnich w południowej Polsce.

- Ostatnie lata to zmiany na rynku pracy, zmiany zachowań pracodawców. Tauron jest bardzo aktywny, wspiera działania szkoły oraz pomaga podnosić kompetencje uczniów wzbogacając proces edukacyjny. Dzięki współpracy z wielkim przemysłem nasi absolwenci są poszukiwanymi na rynku fachowcami. Nasza współpraca przebiega wzorcowo, firma realizuje swoją długofalową strategię, której częścią jest współpraca z jednostkami edukacyjnymi. Oby jak najwięcej takich firm - podsumowuje współpracę, Janusz Magiera, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Gliwicach.

Laboratorium zostało wyposażone w wysokiej jakości drukarkę 3D do drukowania najbardziej skomplikowanych, wielomateriałowych projektów, skaner do modelowania 3D oraz szybkiego prototypowania, dużą tablicę magnetyczną, nowoczesny projektor full HD, ergonomiczny monitor biznesowy QHD oraz filamenty i materiały eksploatacyjne.

Praca z użyciem drukarki 3D rozpoczyna się od pracy z komputerem. Projekt jest tworzony wirtualnie, by później zmaterializować się w drukarce. Są tylko dwa ograniczenia: pierwszy to wyobraźnia, drugi - możliwości techniczne urządzenia. Dzięki urządzeniom podarowanym przez Tauron uczniowie oprócz praktycznej nauki projektowania 3D mogą dotknąć efektów swojej pracy.

- Potrzebujemy stałego dopływu wykształconych fachowców, którzy swoimi kompetencjami pomogą nam przejść proces transformacji energetyki. Dlatego już dziś inwestujemy w proces edukacyjny, by jego efektem byli fachowcy na jakich nam zależy. Mamy nadzieję, że młodzież będzie korzystała z naszych laboratoriów, by za kilka lat zasilić nasze szeregi - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

W najbliższej dekadzie po pracownikach odchodzących na emerytury może pojawić się luka kompetencyjna sięgająca aż 4,5 tysiąca fachowców. By temu zapobiec, Tauron wspiera i rozwija szkolnictwo zawodowe, korzystając z innowacyjnych modeli kształcenia

Dotychczasowe efekty współpracy Taurona i Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych (ZSTI) to:
  • staże szkoleniowe, wykłady i wycieczki zawodowe dla kadry pedagogicznej,
  • czterotygodniowe praktyki zawodowe dla uczniów, w tym konkurs "Praktykant Roku",
  • edukacyjne wycieczki do stacji energetycznych dla uczniów klas elektrycznych,
  • szkolenia z kompetencji miękkich połączone z warsztatami nt. negocjacji i rozmów kwalifikacyjnych,
  • udział pracowników Grupy TAURON w "Dniach Otwartych" szkoły - promocja zawodów elektrycznych i informatycznych, konkursy wiedzy,
  • warsztaty dotyczące rynku pracy w branży IT dla uczniów klas w zawodzie technik informatyk.
Klasy, którym patronuje Tauron, liczą łącznie 300 uczniów. W XXI Rankingu Perspektyw Technikum nr 1 z ZSTI w Gliwicach po raz szósty otrzymało prestiżowy laur "Złotej Szkoły". W Rankingu Techników 2019 szkoła ta zajęła pierwsze miejsce w województwie śląskim, a w Rankingu Maturalnym Techników 2019 również zdobyła pierwsze miejsce w województwie śląskim.W tym roku uczniowie dwóch innych szkół również otrzymali od Taurona nowoczesne laboratoria. Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" z Jeleniej Góry otrzymał laboratorium, w skład którego wchodzą dwa stanowiska pomiarowe do turbiny Peltona i poziomej turbiny wiatrowej uzbrojone dodatkowo w komputer przenośny z dedykowanym oprogramowaniem, jak również specjalistyczne mierniki cyfrowe do realizacji zadań diagnozująco-oceniających. Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych otrzymał z kolei laboratorium wyposażone w dwumodułowy zestaw do nauki instalacji i eksploatacji inteligentnych domów, a także stanowiska dydaktyczne związane z automatyką przemysłową.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE