ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKN Orlen wspiera zrównoważony rozwój
25.10.2019r. 13:57

Ruszyła kolejna odsłona kampanii informacyjnej promującej odpowiedzialną konsumpcję oraz realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W ramach projektu opracowane zostały broszury oraz animowane materiały wideo nawiązujące tematyką do pięciu obszarów: transport, zakupy i konsumpcja, zdrowie, życie w domu oraz finanse. W każdym z nich konsumenci mogą podejmować działania mające realny wpływ m.in. na ochronę środowiska, zdrowie czy finanse. PKN Orlen uczestniczył w pracach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Grupie roboczej ds. konsumenckich, której inicjatorem było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. PKN Orlen wraz z Forum Odpowiedzialnego Rozwoju zaangażował się w opracowanie materiałów poświęconych "Transportowi".

Dlaczego zrównoważone podróżowanie jest tak istotne? Tego dowiemy się z broszury poświęconej transportowi. Każdy może przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zmieniając swoje transportowe nawyki. Przy krótszych trasach warto zamienić samochód na rower lub komunikację miejską, a tych dłuższych - na samolot lub pociąg. Dobrą praktyką jest również carsharing, dzięki któremu osoby pracujące w pobliżu mogą codziennie podróżować z wykorzystaniem mniejszej liczby pojazdów. Jeśli jeździmy samochodem, powinniśmy stosować się do zasad ecodrivingu, takich jak oszczędne korzystanie z klimatyzacji, unikanie jazdy na luzie czy dbanie o właściwe ciśnienie w oponach pojazdu.PKN Orlen jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera i samodzielnie realizuje działania promujące odpowiednie nawyki wśród konsumentów, a szczególnie kierowców oraz podróżnych. W ramach programu "Orlen. Bezpieczne drogi" prowadzono szereg kampanii edukacyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Koncern zwracał uwagę m.in. na konieczność robienia regularnych przerw podczas dłuższych podróży samochodem oraz noszenia odblasków przez pieszych.

Latem Koncern przeprowadził kampanię pod nazwą: "Jedzenie na Orlenie", w której przedstawiał Stop Cafe jako bardzo dobre miejsce na przerwę podczas wakacyjnych podróży, ofertujące możliwość konsumpcji pełnowartościowych posiłków. Ponadto na wybranych stacjach paliw Orlen uruchomiono ogólnodostępne siłownie plenerowe, które umożliwiają kierowcom efektywny trening wszystkich partii mięśni oraz kręgosłupa, co jest szczególnie ważne dla osób pokonujących długie dystanse za kierownicą.

PKN Orlen uczestniczył w pracach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Grupie roboczej ds. konsumenckich, której inicjatorem było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Materiały poświęcone transportowi, gdzie Koncern skupiał swoją działalność, opracowane w ramach kampanii wczoraj miały swoją premierę i oficjalną prezentację. Pozostałe - poza transportem - obszary tematyczne projektu to zakupy i konsumpcja, zdrowie, życie w domu oraz finanse.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE