ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME: za wcześnie, by stwierdzić, czy w '20 będą podwyżki cen energii dla gosp. domowych
28.10.2019r. 15:48 16.10.2019r. 16:53

Aktualnie przedwczesnym byłoby formułowanie ocen w zakresie, czy w 2020 r. ceny prądu dla gospodarstw domowych będą uwolnione - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister energii Tadeusz Skobel.

"Proces prowadzący do ewentualnego uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych będzie wymagał pogłębionych analiz zmieniającego się rynku energii. Aktualnie przedwczesnym byłoby formułowanie ocen w tym zakresie" - napisano.

"Obecnie trwa analizowanie potencjalnych rozwiązań możliwych do zastosowania na rynku energii elektrycznej w 2020 roku, w kontekście m.in. sytuacji odbiorców końcowych. Konkluzje z przeprowadzanych analiz będą możliwe do sformułowania po spełnieniu dwóch warunków. Pierwszy to zakończenie kontraktacji na rynku energii głównej części wolumenu na przyszły rok. Największa kontraktacja energii elektrycznej na giełdzie na rok 2020 nastąpi w czwartym kwartale br. Pod koniec tego okresu będzie można wiarygodnie prognozować ewentualne wzrosty cen energii elektrycznej dla odbiorców końcowych. Drugim jest rozpoczęcie przez Prezesa URE procesu zatwierdzania taryf dla gospodarstw domowych na przyszły rok" - dodano.
Na początku października minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że jego resort uzgodnił z Ministerstwem Finansów, iż na 2020 rok pozostanie obniżona akcyza na ceny energii i opłata przejściowa.

Ustawa z grudnia 2018 roku ustaliła na rok 2019 ceny dla odbiorców końcowych energii elektrycznej na poziomie ich cenników bądź taryf z 30 czerwca 2018 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: akcjonariuszek energetyczny 28.10.2019r. 16:23
Brak wiedzy(i decyzji) o cenach energii dwa m-ce przed nowym rokiem uzasadnia stwierdzenie,że "budżet... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: taryfiarz G11 29.10.2019r. 15:15
no faktycznie nie można mówić o podwyżkach cen e.e. w taryfach G11 gdzie obecna cena ze wszystkimi kolorami wynosi... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE