ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen rozwija program dla inwestorów indywidualnych
28.10.2019r. 16:30

Za nami pierwszy w historii spółki Dzień Inwestora Indywidualnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierwszy w Polsce długoterminowy program dla inwestorów indywidualnych - Orlen w portfelu jest konsekwentnie rozbudowywany o nowe aktywności. Do końca roku zaplanowano kolejne inicjatywy, które obejmą przede wszystkim edukację na temat inwestowania. Oreln w portfelu ma kolejnego partnera, dzięki czemu dołączenie do programu będzie jeszcze prostsze.

Inwestorzy indywidualni są solidnym filarem akcjonariatu firm w Europie i na świecie. Na rynku polskim jako pierwsi dostrzegliśmy ten potencjał i po blisko roku funkcjonowania programu Oreln w portfelu, do którego w ciągu roku funkcjonowania zapisało się blisko 2500 akcjonariuszy indywidualnych. Wiemy, że kluczowe dla dalszego rozwoju naszej inicjatywy jest sukcesywne budowanie świadomości i wiedzy w zakresie inwestowania wśród obecnych i potencjalnych inwestorów. Dlatego mocno stawiamy na element edukacyjny programu i aktywizację inwestorów na rynkach kapitałowych - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Każdy może inwestować, choć lepiej najpierw poznać zasady funkcjonowania rynku kapitałowego. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z giełdą specjalnie stworzyliśmy Akademię Inwestowania. Jej celem jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego, tak aby swoje środki lokować w sposób świadomy i odpowiedzialny - powiedziała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN Orlen.

Poza Akademią Inwestowania, w pogłębianiu wiedzy inwestorów indywidualnych na temat funkcjonowania rynku kapitałowego oraz działalności GRUPY ORLEN, pomoże pierwszy w historii spółki Dzień Inwestora Indywidualnego PKN Orlen oraz seria spotkań z potencjalnymi akcjonariuszami, zorganizowanych w kilku miejscach w Polsce. 28 października br. PKN Orlen, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zaprosił inwestorów indywidualnych do Płocka, aby zaprezentować działalność Koncernu. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się między innymi o tym, jak z każdej baryłki ropy powstają dziesiątki różnych produktów, a także zwiedzili jedną z największych i najnowocześniejszych rafinerii w tej części świata.

Ponadto w ostatnich kwartale 2019, PKN Orlen we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych organizuje regionalne konferencje kierowane do początkujących i średniozaawansowanych inwestorów giełdowych pt. "Inwestowanie długoterminowe na GPW". W programie wydarzeń przewidziana jest dyskusja panelowa pt. "Jak zachęcić inwestorów indywidualnych do czynnego udziału w rynku kapitałowym oraz czy programy lojalnościowe są dobrym kierunkiem?". Partnerami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, BM PKO Banku Polskiego SA oraz autorzy blogów: Doradca.TV i Equity Magazine. Konferencje odbędą się w czterech lokalizacjach:

• Warszawa - 30.10
• Gdańsk - 6.11
• Wrocław - 14.11
• Rzeszów - 20.11

PKN Orlen dąży też do sukcesywnego ułatwiania dostępu do programu Orlen w portfelu Dom Maklerski Noble Securities to już czwarta instytucja, za pośrednictwem której można zapisać się do programu. To również jeden z pierwszych domów maklerskich w Polsce, który już od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego.

W Noble Securities już od ponad ćwierć wieku wspieramy swoich klientów na rynku kapitałowym oferując im szeroki wachlarz usług w zakresie prowadzenia i obsługi rachunków maklerskich, rachunków IKE i IKZE oraz doradztwa inwestycyjnego. Chętnie również włączamy się w inicjatywy, które dają możliwość poznania zasad funkcjonowania rynku kapitałowego. Wiedza na jego temat jest niezmiernie ważna by inwestor mógł w pełni wykorzystywać możliwości jakie daje giełda. Program Orlen w portfelu jest niewątpliwie jedną z takich inicjatyw. Cieszymy się, że za naszym pośrednictwem zainteresowane osoby będą mogły przystąpić do programu i korzystać ze wszystkich benefitów jakie oferuje - mówi Iwona Ustach, Wiceprezes Zarządu Noble Securities.

Program Orlen w portfelu został zainagurowany w listopadzie 2018 roku. Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Uczestnicy programu Orlen w portfelu uprawnieni są m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN Orlen na swoim rachunku maklerskim w BM PKO Banku Polskiego, DM mBanku, DM Banku Ochrony Środowiska lub DM Noble Securities. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, będą mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa Verva, 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa Efecta oraz 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa LPG. Udział w programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10 proc. upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN Orlen.

Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: fajnie fajnie 29.10.2019r. 07:34
Tylko dlaczego należy posiadać konto maklerskie na jednych z najdroższych domów maklerskich? Taka elita? Ja mam akcje... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE