ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest właściwy kierunek
29.10.2019r. 11:16

Proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu w formie, w jakiej funkcjonowało w poprzednich kadencjach, to nie jest właściwy kierunek - powiedział we wtorek w PR24 wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że w nowym układzie resortów nie chodzi o odtworzenie Ministerstwa Skarbu, ale o powstanie "zupełnie nowej formuły".

"Proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu w takim kształcie w jakim ono funkcjonowało przez wiele lat, przez różne rządy, to nie pewnie ten kierunek, który jest najwłaściwszy. Takie proste Ministerstwo Skarbu to właściwie tylko nadzór nad spółkami Skarbu Państwa, czyli coś bardzo reaktywnego. Coś co powoduje, że te spółki sobie działają, mają cele, każda sobie te cele określa, a nadzór polega tylko na tym, czy wszystko prawidłowo działa. Myślę, że taki model to nie jest model, który jest dzisiaj najlepszy na te wyzwania, które są przed nami" - powiedział Sasin.

"Potrzeba koordynacji działań, wyznaczania wspólnych celów i pilnowania, żeby te wspólne cele były przez te spółki realizowane w porozumieniu, we wspólnym działaniu. Tak rozumiem tę potrzebę, żeby taki resort rzeczywiście powstawał, który będzie nie tylko nadzorcą, ale będzie przede wszystkim inicjatorem, spoiwem dla działań, które spółki będą podejmować" - dodał.
Sasin zaznaczył, że w nowym układzie resortów nie chodzi o "odtwarzanie resortu skarbu, ale o powstanie zupełnie nowej formuły".

"Nie ma mowy o odtwarzaniu resortu skarbu, bardziej jest mowa o tym, że powstanie nowy gospodarczy resort, który będzie ten potencjał Państwa w gospodarce chciał wykorzystać dla zwiększenia tempa wzrostu gospodarczego" - powiedział.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: oj-oj 29.10.2019r. 15:27
Sam chyba nie jest w stanie zrozumieć o co mu chodzi.Odtwarzanie resortu, nowa formuła,zastępowanie w decyzjach... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: political fiction 29.10.2019r. 17:51
...więc będziemy świadkami krzywego odtworzenia ministerstwa skarbu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 31.10.2019r. 20:12
Powiedział historyk wykształcenia, bo uzasadnienie jakieś trzeba było dać.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE