ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE partnerem wieczoru poetyckiego z okazji 95. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta
30.10.2019r. 11:18

W tym roku już po raz ósmy w rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta został zorganizowany wieczór poetycki poświęcony pamięci poety. Partnerem wydarzenia była po raz kolejny PGE Polska Grupa Energetyczna.

Wydarzenie, które odbyło się w Pałacu Rzeczypospolitej, siedzibie Biblioteki Narodowej, miało na celu uczczenie postaci jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku - Zbigniewa Herberta.

Gościem specjalnym wieczoru był Maciej Zaremba Bielawski − polsko-szwedzki pisarz i dziennikarz, a prywatnie przyjaciel Herberta, który razem z żoną, poetką Agnetą Pleijel, przetłumaczył na język szwedzki "Raport z oblężonego miasta".

W trakcie wieczoru opowiadał on o przyjaźni, która łączyła go z polskim poetą. Miłośnicy twórczości Herberta mogli także wysłuchać wybranych utworów poety w wykonaniu aktorki - Elizy Borowskiej.

Wieczór poetycki z okazji 95. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta został zorganizowany przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Powstała ona w 2010 r. z inicjatywy wdowy po poecie, pani Katarzyny Herbert. Jej celem jest ochrona i rozpowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta oraz promocja czytelnictwa.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE