ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

IPO Saudi Aramco coraz bliżej
30.10.2019r. 13:06

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Dzisiejsza sesja na rynku ropy naftowej przynosi uspokojenie nastrojów i wyhamowanie zniżek z poprzednich dni. Notowania ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach 55,50-55,70 USD za baryłkę, podczas gdy cena ropy Brent oscyluje w rejonie 61,50 USD za baryłkę.

Wczorajsze dane Amerykańskiego Instytutu Paliw (American Petrolem Institute, API) pokazały kolejny wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych w minionym tygodniu. Był on jednak nieco mniejszy od oczekiwań i wyniósł 592 tysiące baryłek, co nie wpłynęło istotnie na notowania ropy naftowej.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Tymczasem dzisiaj pojawiły się informacje o zbliżającym się wielkimi krokami IPO spółki Saudi Aramco, które ma szansę być największą emisją publiczną w historii. Minister energii Arabii Saudyjskiej powiedział, że ostateczną decyzję w kwestii terminu IPO podejmie książkę Mohammed bin Salman. Nieoficjalnie kilka źródeł podaje, że już 3 listopada Arabia Saudyjska ma ogłosić rozpoczęcie IPO swojego naftowego giganta.

Z kolei podczas dzisiejszej sesji inwestorzy na rynku ropy naftowej powinni wypatrywać raportu Departamentu Energii USA na temat zmiany zapasów paliw w tym kraju w minionym tygodniu. Dane API sugerują, że zmiana zapasów może być zgodna z oczekiwaniami, a to przyczyniłoby się do spokojnego zakończenia dnia na rynku ropy naftowej.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE