ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

XII Konferencja Problemowa Energetykon 2019
05.11.2019r. 05:45

XII Konferencja Problemowej Energetykon 2019. Energia - Klimat - Gospodarka - Społeczeństwo, jest kolejną edycją spotkań wybitnych polskich naukowców zajmujących się energetyką z doświadczonymi menedżerami. W tym roku wiodącym tematem konferencji będą wyzwania technologiczne, ekonomiczne i organizacyjno-prawne wynikające z nowych koncepcji polityki prosumenckiej.

To rezultat unijnej i światowej polityki klimatycznej, zakładającej eliminację węgla kamiennego i brunatnego z miksu energetycznego, przy równoczesnym wzroście energii ze źródeł odnawialnych. Stały wzrost energetyki prosumenckiej wymusza dokonanie skoku technologicznego; wprowadzania nowych rozwiązań wykorzystujących innowacyjne rozwiązania m.in. technologie teleinformatyczne, sztuczną inteligencję, automatyzację. Słowem to wszystko - i jeszcze więcej - co do tej pory w energetyce wiązało się z pojęciami smart grid i smart metering.

Równocześnie nie można z dnia na dzień odstawić na boczny tor energetyki zawodowej opartej na węglu. Jaki więc powinien być model rozwoju polskiej energetyki zapewniający bezpieczeństwo odbiorcom, a zarazem kreujący wzrost energii prosumenckiej i odnawialnej? Na to i wiele innych pytań będziemy chcieli odpowiedzieć 14 listopada br. w Warszawie, w Sali A,B,C Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Plac Trzech Krzyży 3/5*.

Po zakończeniu XII Energetykonu, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbędzie się uroczystość wręczenia Laurów Białego Tygrysa Polskiej Energetyki - ENERGIA 2019. To już XXIII edycja przeprowadzona przez Agencję Promocji Energii, redakcję czasopisma "Energia" i portal energetykon.pl

Nagroda jest przyznawana:
- wybitnym energetykom - praktykom i naukowcom posiadającym udokumentowany wkład w rozwój polskiego sektora energetycznego oraz jedna nagroda w tej kategorii dla młodego wyróżniającego się energetyka, który jest nadzieją dla tej branży. Laury przyznaje Kapituła złożona z dotychczasowych laureatów Lauru Białego Tygrysa;
- firmom energetycznym oraz dla związanych z energetyką producentów i świadczących usługi dla tej branży oraz podmiotów, które osiągnęły znaczące efekty w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Laury w tych kategoriach przyznaje Jury składające się z wybitnych naukowców i praktyków, znanych osób w środowisku polskiej energetyki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Konferencji Energetykon, 14 listopada 2019 r., Warszawa, MPiT, Plac Trzech Krzyży 3/5.

Szczegółowe informacje o konferencji
Agencja Promocji Energii

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE