ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE ubolewa nad decyzją USA o wycofaniu się z porozumienia klimatycznego
05.11.2019r. 16:59

Komisja Europejska we wtorek wyraziła ubolewanie z powodu decyzji USA o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego i wyraziła nadzieję, że USA, które są jednym z największych emitentów CO2 na świecie, wycofają się z tego kroku i ponownie dołączą do umowy.

Stany Zjednoczone rozpoczęły w poniedziałek formalny proces wycofywania się z tego porozumienia. Nakładało ona na USA obowiązek ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

"Żałujemy notyfikacji Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z porozumienia paryskiego. Pracowaliśmy ramię w ramię z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi, aby zbudować to porozumienie w 2015 r." - powiedziała na konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka KE Mina Andreewa.

Jak zaznaczyła, nawet bez USA świat będzie kontynuował działania na rzecz ograniczenia emisji. "Porozumienie paryskie ma mocne fundamenty i nie zniknie. Drzwi do niego pozostają otwarte i mamy nadzieję, że pewnego dnia USA zdecydują się ponownie przez nie przejść" - dodała rzeczniczka.
Jak zaznaczyła, KE opowiada się za porozumieniem paryskim, ponieważ jest to najważniejsza umowa międzynarodowa dotycząca zmian klimatycznych. Komisja nie spodziewa się, by krok USA miał pociągnąć za sobą decyzję o wycofaniu się z umowy któregokolwiek ze 193 państw, które pozostały przy porozumieniu.

Stany Zjednoczone są drugim po Chinach największym emitentem dwutlenku węgla na świecie. W ocenie większości przedstawicieli środowisk ekologicznych niestosowanie się przez te dwa państwa do zapisów porozumienia paryskiego znacząco zmniejszyłoby skuteczność walki ze zmianami klimatu. ChRL ratyfikowała porozumienie paryskie we wrześniu 2016 r. i jak dotąd nie sygnalizowała zamiaru odstąpienia od tej umowy.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: liczyk 07.11.2019r. 10:57
to kto prawidłowo liczy?
czy miał wpływ wyrok sądu kanadyjskiego?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE