ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy mają przyjąć strategię wodorową do końca roku
06.11.2019r. 07:06

Rząd niemiecki zamierza wspierać rozwój technologii wodorowych, a stosowna strategia ma zostać przyjęta do końca roku. W Berlinie odbyła się konferencja branżowa na ten temat. - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Nasz cel jest jasny. Chcemy, aby Niemcy były globalnym graczem numer jeden technologii wodorowych - powiedział minister gospodarki Peter Altmaier podczas konferencji. - Oczywiście wolałbym zielony wodór (produkowany dzięki elektrolizie napędzanej odnawialnymi źródłami energii - przyp. red.), ale technologie wodorowe będą rozwijane we wszystkich sektorach i skalowane tak szybko, że możliwości produkcyjne zielonego wodoru na razie nie wystarczą - dodał.

Altmaier przyznał, że Niemcy będą musiały importować część wodoru z krajów "przyjaznych środowisku". Sekretarz stanu w ministerstwie badań Michael Muller dodał, że jego kraj może za to eksportować technologie wodorowe.
Niemiecki przemysł będzie rywalizował z Chinami i Japonią, które już inwestują w wodór i mają niższe koszty produkcji, o czym piszą Matthias Deutsch i Andreas Graf z Agora Energiewende na łamach EurActiv.com. Apelują oni o unijne wsparcie innowacji wodorowych, które pozwoliłoby skutecznie rywalizować z Azją. Rozwój wodoru zyskał także poparcie BDI, organizacji skupiającej największych graczy przemysłu niemieckiego.
Clean Energy Wire , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 07.11.2019r. 10:52
czyżby reaktywowano Bawarski projekt elektrowni fuzyjnej z 1993 roku?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE