ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosnieft otrzymał kolejne roszczenia za dostawy zanieczyszczonej ropy rurociągiem Przyjaźń
06.11.2019r. 10:21

W trzecim kwartale Rosnieft otrzymał od europejskich klientów kolejne roszczenia za dostawy zanieczyszczonej ropy rurociągiem Przyjaźń. Spółka nadal nie zakończyła szacowania strat - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rosnieft zaznaczył, że obecnie dostarczana jest ropa spełniająca wszystkie normy i standardy, w tym te dotyczące zawartości chlorków organicznych.

- Roszczenia przedstawili również klienci, którzy ze względu na wstrzymanie przesyłu ropy ropociągiem Przyjaźń nie otrzymali zakontraktowanych wolumenów surowca - czytamy w komunikacie.
Zdaniem rosyjskiego koncernu liczenie strat zakończy się dopiero po kompleksowej ocenie wpływu sytuacji na działalność firmy, w tym czynnika przymusowego spadku wydobycia ropy, a także otrzymania pełnych i udokumentowanych roszczeń od wszystkich klientów i ich ponowne przesłanie do Transneftu w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Informacje o przesyle zanieczyszczonej ropy rurociągiem Przyjaźń pojawiły się 19 kwietnia. Białoruś, Ukraina oraz Polska w celu ochrony systemu przesyłowego i instalacji rafineryjnych wstrzymały odbiór ropy przesyłanej Przyjaźnią. Dostawy do Polski zostały wznowione 9 czerwca. Odszkodowania będą domagać się m.in. Grupa LOTOS i PKN Orlen. Przedstawiciele gdańskiego koncernu podkreślili, że dokładna kwota roszczeń ma być znana do końca bieżącego roku. Z kolei w połowie czerwca, prezes spółki Daniel Obajtek poinformował, że Rosjanie uznali prawo do odszkodowania za przesył zanieczyszczonej ropy. Orlen zamierza domagać się rekompensaty również za ograniczone dostawy surowca. Dotychczas spółka nie podała konkretnych kwot - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Novosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE