ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: jesteśmy blisko rozstrzygnięć ws. finansowania budowy elektorowni jądrowej
06.11.2019r. 10:24

Jesteśmy blisko rozstrzygnięć ws. finansowania budowy elektrowni jądrowej w Polsce - zadeklarował w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że rozmowy na ten temat zamkną się w ciągu roku, a inwestycje mogą pochłonąć ok. 200 mld zł.

"Aby realizować program budowy energetyki jądrowej, trzeba stworzyć solidne podwaliny finansowe. Cały czas jest poszukiwanie nie tylko technologii, ale i uczestników w realizacji tego zadania. W moim przekonaniu jesteśmy bardzo blisko rozstrzygnięć w tej dziedzinie" - powiedział dziennikarzom Tchórzewski w kuluarach konferencji Europower.

Dopytywany o termin, odpowiedział: "Na pewno w ciągu roku ta sprawa się zamknie. Mówimy o inwestycjach w Polsce na poziomie ok. 200 mld zł. Jesteśmy na finiszu i w ciągu najbliższych miesięcy te rozstrzygnięcia będą, bo zainteresowanie współpracą z nami, także kapitałową, się znalazło".

"Chodzi o dopięcie umów, znalezienie tych, którzy zechcą zostawić w Polsce pieniądze i razem z nami oczekiwać przychodów, tych, którzy chcą uczestniczyć w wydatkach na poziomie dziesiątków mld zł" - powiedział mnister.

Poinformował, że w planach są 3-4 bloki jądrowe do 2040 roku, a sumarycznie 6 bloków.
Pytany, kiedy będą decyzje w sprawie cen energii elektrycznej w 2020 roku, odpowiedział, że to kwestia najbliższej przyszłości.

"Nowy rząd będzie decydował, bo w grę wchodzą wydatki" - powiedział minister.

Pytany, czy w strukturze nowego rządu będzie Ministerstwo Energii, odpowiedział, że trwają ustalenia "w zaciszu gabinetów" i w najbliższych dniach opinia publiczna je pozna.

Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Szym 08.11.2019r. 11:01
To jest forum energetyków, więc "histerycy" i żądni sarkazmu osobnicy powinni raczej zamilknąć. W sprawie kierunków energetyki w Polsce potrzebne są argumenty a nie epitety. Dzisiaj nie ma pewności co do optymalnego udziału OZE np w roku 2050. Ale wiadomo e kraje zaawansowane mają EJ i wprawdzie wolno ale ją rozwijają. Mówienie że Polski, dużego kraju w Europie, nie stać na 1-2 EJ jest niepoważne. Jak słusznie napisał zgryźliwy "nawet 200 % w OZE potrzeb nie pomoże, gdy jest zero wiatru i słońca. Jedną z opcji by to mieć na uwadze jest EJ. Czy najlepszą - nie wiem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE