ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Xi i Macron potwierdzają poparcie dla porozumienia paryskiego
06.11.2019r. 12:44

Prezydent Francji Emmanuel Macron i przywódca ChRL Xi Jinping wydali w środę wspólne oświadczenie, w którym potwierdzili poparcie dla paryskiego porozumienia klimatycznego i określili je jako "nieodwracalny proces". Macron kończy w środę wizytę w Chinach.

Chiny i Francja "potwierdzają swoje silne poparcie dla porozumienia paryskiego, które uznają za nieodwracalny proces i kompas dla zdecydowanych działań w sprawie klimatu" - napisano w komunikacie po spotkaniu przywódców w Pekinie.

W poniedziałek Stany Zjednoczone jako pierwsze państwo rozpoczęły formalny proces wycofywania się z zawartego w Paryżu w 2015 roku porozumienia dotyczącego przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Chińskie MSZ wyraziło ubolewanie z powodu decyzji USA i zarzuciło im, że unikają odpowiedzialności i nie wnoszą wkładu w rozwiązywanie problemu.

Chiny są na świecie największym emitentem gazów cieplarnianych.
Podczas tegorocznego szczytu grupy G20 w Osace Chiny i Francja zobowiązały się do powiększenia swojego wkładu w zapobieganie zmianom klimatycznym, tak aby odzwierciedlał on ich "najwyższe możliwe ambicje". Porozumienie paryskie zachęca kraje, by w miarę możliwości zwiększały swoje zobowiązania.

Macron przybył do Chin w poniedziałek, a następnego dnia wziął udział w ceremonii otwarcia międzynarodowych targów eksportowych w Szanghaju. Jest to jego druga wizyta w Chinach, odkąd objął urząd prezydenta Francji. W ChRL towarzyszą mu przedstawiciele 30 firm, w tym menedżerowie Airbusa i BNP Paribas.

Podczas wizyty chińskie i francuskie przedsiębiorstwa podpisały umowy opiewające na 15 mld dolarów - poinformowali chińscy urzędnicy. Porozumienia dotyczą między innymi aeronautyki, energetyki i rolnictwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 07.11.2019r. 10:20
airbus zostanie dystrybutorem chińskich samolotów?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE